FOTO. W Jabłonnie wybiła GODZINA „W”

Pierwszego sierpnia 1944 roku o godz. 17.00 rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Stało się ono największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Jabłonna w 75. rocznicę tamtych wydarzeń oddała cześć bohaterom. 

W czwartek, 1 sierpnia w 73. rocznicę zrywu, punktualnie o godz. 17.00 w Jabłonnie zawyła syrena i zatrzymał się ruch – nasi mieszkańcy minutą ciszy uczcili pamięć powstańców. Główne uroczystości odbyły się przy Pomniku Poległych w latach 1939-1945 na ul. Modlińskiej w Jabłonnie. Podczas uroczystości miał miejsce apel pamięci, jak i oficjalne przemówienia. Delegacje złożyły wieńce przed symbolicznym pomnikiem. Nie zabrakło części artystycznej. Następnie uroczystości przeniosły się do kościoła w Jabłonnie, gdzie odprawiono mszę św. w intencji naszej ojczyzny.

Obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego uczczono również w Chotomowie. O godz. 10.00 złożono wieńce przy obelisku upamiętniającym żołnierzy 3 Kompanii I Batalionu 1 Rejonu „Marianowo – Brzozów”.

Fot. Urząd Gminy