FOTO. Tłumy mieszkańców na pikniku w Suchocinie

Około 250 mieszkańców pojawiło się na niedzielnym Pikniku Rodzinnym w Suchocinie. Organizatorzy przygotowali bardzo dużo atrakcji. Jeszcze nigdy w Suchocinie nie odbył się piknik na tak wielką skalę. Zapraszamy do obejrzenia bardzo bogatej galerii zdjęć.

W niedzielne popołudnie, 3 lipca w Suchocinie odbył się tradycyjny Piknik Rodzinny. W tym roku za jego organizację byli odpowiedzialni: sołtys Robert Liszewski, radna Teresa Gałecka, Rada Sołecka i mieszkańcy Suchocina oraz Daniel Szablewski, redaktor naczelny portalu „Jabłonna Dla Mieszkańców”.

Mimo że większa część niedzieli była deszczowa, piknik cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Suchocina i okolicznych wsi. Na sołeckiej zabawie pojawiło się około 250 uczestników, którzy jeszcze chętniej przychodzili wraz z wychodzącym zza chmur słońcem. Niektórzy żartowali, że zmiana pogody to zasługa obecnego na pikniku ks. Krzysztofa Czyżyka, proboszcza Parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim.

Organizatorzy: T. Gałecka, R. Liszewski, D. Szablewski, Rada Sołecka i mieszkańcy Suchocina przygotowali wiele atrakcji dla uczestników pikniku

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla dzieci – był ogromny dmuchaniec,  zabawy prowadzone przez klauna, pokaz Szalonego Naukowca, natomiast do kolejnych konkursów zapraszali strażacy z OSP Jabłonna.

Gwoździem programu był pokaz strażaków, którzy zaprezentowali uczestnikom pikniku jak wygląda akcja ratunkowa podczas wypadku samochodowego. Publiczność była pod wrażeniem sprawnie przeprowadzonej akcji! Warto również nadmienić, że na pikniku pojawiła się też Sekcja Poszukiwawczo Ratownicza OSP Jabłonna wraz z czworonogami, do których obejrzenia ustawiały się kolejki chętnych.

W międzyczasie można było posilić się smacznym jedzeniem z grilla, przepysznymi ciastami, watą cukrową bądź lodami. Nie zabrakło również losowania cennej nagrody, którą ufundował sołtys Robert Liszewski. Tablet powędrował do rąk jednego z najmłodszych uczestników zabawy. Brawo!

– Niedzielny piknik był ogromnym wyzwaniem pod względem organizacyjnym. Jednak dzięki zaangażowaniu i włożonej pracy, zorganizowaliśmy imprezę, która spotkała się ze sporym zainteresowaniem naszych mieszkańców. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ mieszkańcy Suchocina, jak i pozostałych sołectw, są największym bogactwem tej gminy i zasługują na to, aby spędzać czas podczas profesjonalnie przygotowanych uroczystości – komentuje Daniel Szablewski, jeden z organizatorów.

Mimo że początkowo piknik miał trwać do godz. 17.00, został wydłużony. Na pobliskim boisku zaprezentowali się bowiem piłkarze Suchocina i Janówka Drugiego. Obie drużyny zagrały na wysokim poziomie, a poszczególni zawodnicy pokazali wiele ciekawych sztuczek technicznych. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:4.

Przy pikniku pomogli również, za co serdecznie dziękujemy:

– Fundacja Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi, która zapewniła samochód wykorzystany podczas pokazu OSP Jabłonna,
– Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy, który zapewnił transport wspomnianego samochodu,
– sołtys i Rada Sołecka Janówka Drugiego,
– rodzina sołtysa Suchocina, która dzielnie go wspierała i pomagała przy zapisywaniu dzieci i malowaniu twarzy,
– Mariusz Bachanek i Kuba Bachanek, którzy byli odpowiedzialni za obsługę grilla,
– Sklep Spożywczy Małgorzata Żarko z Suchocina, który ufundował kiełbasę i kaszankę na grilla.

Jabłonna Dla Mieszkańców