FOTO. Samochód imprezowiczów zjechał z wału

Dwóch mężczyzn urządziło sobie mocno zakrapianą imprezę w okolicy wału przeciwpowodziowego w Bożej Woli. W jej trakcie samochód, którym przyjechali, zjechał z wału w pobliskie krzaki. Biesiadę zakończył przyjazd straży pożarnej i policji.

W środowe popołudnie mieszkaniec powiatu nowodworskiego zaprosił swojego kolegę z Włocławka na imprezę. Obaj zdecydowali, że idealną miejscówką będą okolice Bożej Woli. Mężczyźni zaparkowali auto na wjeździe na wał, po czym zaczęli spożywać alkohol. Zmęczeni biesiadą, w pewnym momencie prawdopodobnie zasnęli, a samochód zaczął staczać się z wału i zatrzymał się dopiero w krzakach.

– Pojazd nie uszkodził wału – informuje Emilia Kuligowska z KPP w Legionowie.

Na miejsce wezwano 4 wozy strażackie z OSP Jabłonna, JRG Legionowo i JRG Nowy Dwór Dwór Mazowiecki. Dwie pierwsze jednostki wyciągnęły Toyotę Corolla z krzaków.

Przyjechał również patrol policji, który sprawdził trzeźwość imprezowiczów. Mieszkaniec pow. nowodworskiego miał 2,4 promila alkoholu, natomiast jego kolega 3,3. Jednakże żaden z nich nie został ukarany mandatem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, ponieważ mocniejsze trunki zaczęli spożywać dopiero po zaparkowaniu samochodu. Nie otrzymali również mandatu za wjazd na wał, ponieważ auto zaparkowali na wybetonowanym, przeznaczonym do przejazdu miejscu.

Jabłonna Dla Mieszkańców