FOTO. Bawili się ekologicznie na Skwerze AK, a później…

Dziś na Skwerze Armii Krajowej w Jabłonnie można było w miły sposób spędzić sobotę. W ramach Pikniku Ekologicznego wymieniano elektrośmieci na sadzonki drzew. Były też warsztaty ekologiczne oraz ognisko za Pałacem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

W sobotę, 22 kwietnia Urząd Gminy zorganizował Piknik Ekologiczny, podczas którego uczczono Międzynarodowy Dzień Ziemi. Mimo że pogoda raczej nie dopisała, bo było zimno, to przez całą imprezę przewinęło się kilkadziesiąt osób. W tym czasie mieszkańcy mogli odwiedzić licznie ustawione stoiska z ciuchami eko dla dzieci, litewską wędliną, wypiekami czy rękodziełami itd. Można było także wymienić elektrośmieci na sadzonki drzew (świerki, dęby, graby, lipy i klony).

Nie zabrakło również warsztatów wikliniarskich czy konkursów. Był także spacer edukacyjny nad Wisłę oraz wiele, wiele innych zabaw. Sporym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia prowadzone przez Komisariat Rzeczny oraz policję.

Na zakończenie imprezy uczestnicy zostali zaproszeni na teren Pałacu, gdzie na jednej z łąk odbyło się ognisko. Przybyli goście chwalili sobie smaczne kiełbaski i miłą atmosferę. Warto dodać, że przy organizacji ogniska pomogli wolontariusze z LKS Lotos Jabłonna.

Daniel Szablewski