Forum Ekonomiczne 2020 w Karpaczu. Wójt obserwował debaty

Od wtorku w Karpaczu trwa Forum Ekonomiczne 2020, czyli tzw. „polskie Davos”. Konferencjom, m.in. w sprawie wydarzeń na Białorusi, przysłuchuje się wójt Jarosław Chodorski. Włodarz gm. Jabłonna wykorzystuje czas także na wspólne zdjęcia z zaproszonymi przez organizatorów gośćmi.

– Forum Ekonomiczne / Economic Forum w Karpaczu odbywa się w tym roku pod hasłem „Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota?”. To doskonała okazja zarówno do wymiany opinii, kontaktów na tematy bieżące, jak i rozmów o perspektywach na przyszłość. Podczas poszczególnych paneli omawiane są tematy m.in. dotyczące kierunków rozwoju, cyberbezpieczeństwa, polityki rodzinnej, pracy, wyzwań na dla rynku pracy w dobie pandemii – relacjonuje Jarosław Chodorski.

Wójt wybrał się m.in. na debatę dotyczącą współpracy uczelni, przedsiębiorców i instytucji badawczych oraz na konferencję, w której jednym z zaproszonych gości była liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska. – By osiągać wytyczony cel ciągle zgłębiam swoją wiedzę – zapewnia Jarosław Chodorski.

Jarosław Chodorski pochwalił się również wspólnymi zdjęciami z wicepremier Jadwigą Emilewicz oraz prezesem PKN Orlen Danielem Obajtkiem. Wójt udokumentował swoją obecność również w pobliżu Swiatłany Cichanouskiej.

fot. Jarosław Chodorski/Facebook