Fiasko konkursu na sponsora hali. Nie zgłosiła się żadna firma

Hala sportowa w Chotomowie przy CEKS nie będzie miała sponsora tytularnego, mimo ogłoszonego w poprzednim roku konkursu w tej sprawie. – Sponsor nie został wyłoniony. Nikt się nie zgłosił do konkursu – informuje wójt Jarosław Chodorski.

Jesienią poprzedniego roku gm. Jabłonna ogłosiła konkurs na sponsora tytularnego nowej hali w Chotomowie. Przyszły sponsor miał mieć wyłączne prawo do nadania oficjalnej nazwy oraz stworzenia logo hali. Zgodnie z proponowaną umową, sponsor tytularny miał mieć również prawo do zorganizowania w hali imprezy przez 2 dni rocznie w terminie ustalonym wcześniej z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Umowa sponsorka miała obowiązywać przez 3 lub 5 lat.

Konkurs unieważniony

Podczas styczniowej sesji Rady Gminy Jarosław Chodorski poinformował, że sponsor tytularny nie został wyłoniony, ponieważ do 16 października 2020 roku nie wpłynęła żadna oferta.

Możliwe, że fiasko konkursu było spowodowane mało efektywnymi działaniami dotyczącymi jego promocji.

Kiedy kolejny konkurs?

– Kiedy zamierzacie państwo ogłosić kolejny konkurs, bo dochodzą do mnie głosy, że są firmy, które chciałyby w nim uczestniczyć? – zapytał radny Witold Modzelewski.

– Zastanowimy się kiedy. Na pewno pan, tak jak wszyscy, będą powiadomieni, jeśli konkurs zostanie ogłoszony – odpowiedział Jarosław Chodorski.

– To dość ważna sprawa, bo chodzi tutaj o kwotę 20 tys. zł w skali roku i zapewne taka kwota przydałaby się naszemu nowemu ośrodkowi sportu na organizowanie wszelkiego rodzaju imprez, które będą prawdopodobnie odbywać się w okresie wiosenno-letnim – skomentował Witold Modzelewski.