Ferie dla dzieci również w szkołach

Gmina znalazła środki finansowe na zajęcia sportowe dla dzieci w szkołach. Nasza młodzież będzie mogła spędzić ferie zimowe w salach gimnastycznych.

W tym roku w akcji „Zima w Gminie” uczestniczy nie tylko Gminne Centrum Kultury i Sportu, ale również szkoły podstawowe i gimnazjum z terenu gm. Jabłonna. Jak chwali się Urząd Gminy, na zajęcia zapisało się ponad 300 dzieci.

W chotomowskim gimnazjum dzieci mogą korzystać z boiska szkolnego, sali sportowej, sali fitness i sprzętu sportowego od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-16.00. Z kolej szkoły podstawowe w Jabłonnie i Chotomowie zapewniają opiekę od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00. Dzieci mogą liczyć na ciepły posiłek w postaci obiadu.

W GCKiS Jabłonna i GCKiS Chotomów zajęcia są prowadzone w godz. 9.00-14.00. Uczestnicy mogą zapisać się na warsztaty: plastyczne, integracyjne, profilaktyczne, zabawy z angielskim, teatralne, gry stolikowe, sportowe, pływania, savoir vivre i inne. Od 14.00 do 16.00 trwają zajęcia dodatkowe (muzyczne, plastyczne, taneczne, teatralne i ruchowe).

– Dzieci, które chcą w nich uczestniczyć, są zobowiązane wybrać jeden rodzaj zajęć, na który będą przychodziły przez cały tydzień – informuje gmina.

W ferie funkcjonuje także GCKiS Skierdy. W godz. 9.00-16.00 prowadzona jest bezpłatna świetlica dla dzieci.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Urząd Gminy