Ewakuacja „Kombatanta” w Legionowie

W ostatni czwartek przeprowadzono próbną ewakuację w Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Legionowie. Według scenariusza na korytarzu na poziomie drugiego piętra doszło do zadymienia co spowodowało załączenie czujki przeciwpożarowej. Na miejscu pojawiły się m.in. zastępy OSP Jabłonna i OSP Chotomów.

Na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w obiektach użyteczności publicznej wymagana jest kontrola na wypadek zagrożenia pożarowego. W tym celu przeprowadza się próbne ewakuacje w urzędach, szkołach czy placówkach opiekuńczych. 

W czwartek, 25 sierpnia próbną ewakuację przeprowadzono w Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Legionowie. Na miejscu po chwili pojawiły się zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Legionowa, Jabłonny i Chotomowa. Strażacy rozwinęli linie gaśnicze oraz dokładnie sprawdzili wszystkie pomieszczenia przeprowadzając ewakuację mieszkańców i personelu. Część osób z problemami w poruszaniu się została ewakuowana przy pomocy strażaków.

Na drugim piętrze po podaniu prądu wody ugaszono płomienie. Niestety jedna z osób została uwięziona na balkonie i trzeba było ją ewakuować przy pomocy podnośnika.

Z budynku ogółem ewakuowanych zostało ponad 60 osób w tym mieszkańcy i personel. Strażacy sprawdzili cały obiekt szczególnie drogi ewakuacyjne.  Na zakończenie wszyscy strażacy biorący udział wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcie z mieszkańcami i personelem Domu Pomocy Społecznej Kombatant.

Zabezpieczeniem przejazdu ulicą Jagiellońską na wysokości DPS Kombatant na czas ćwiczeń, zajęli się policjanci z legionowskiej drogówki i prewencji.

Źródło: Wirtualne Legionowo