Dzielnicowy odzyskał przywłaszczoną przyczepkę

Dzielnicowy z komisariatu z Jabłonny sprawdził uzyskaną informację i odzyskał poszukiwaną przez policję, wartą 4 tysiące zł, przyczepkę samochodową. Asp. Sławomir Wiśniewski ustalił, że miesiąc wcześniej w nowodworskiej komendzie, właściciel towarówki zgłosił jej przywłaszczenie.

Dzielnicowych, z uwagi na charakter ich służby, można nazwać policjantami pierwszego kontaktu. Wykonują nie tylko zadania z zakresu szeroko rozumianej prewencji kryminalnej, ale także przeciwdziałają wykroczeniom oraz przestępstwom, które mają bezpośredni wpływ na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców osiedli, dzielnic, miejscowości. Codziennie starają się być jak najbliżej mieszkańców, aby m.in. rozmawiać i słuchać ludzi. Analizują także docierające do nich informacje na temat bezpieczeństwa lokalnych społeczności i wyciągają z nich odpowiednie wnioski, które następnie przekładają na konkretne działania. Dzielnicowi nie lekceważą docierających do nich informacji i potrafią robić z nich użytek.

Przykładem takiej służby są działania dzielnicowego z Komisariatu Policji z Jabłonny. Dwa dni temu asp. Sławomir Wiśniewski, sprawdzając docierające do niego informacje, na jednej z posesji w Chotomowie ujawnił i zabezpieczył poszukiwaną przez policję, towarową przyczepkę samochodową. Dzielnicowy ustalił, że miesiąc wcześniej właściciel towarówki, w nowodworskiej komendzie złożył zawiadomienie o jej przywłaszczeniu i oszacował straty na 4 tysiące zł.

W pracy związanej z procesowym zabezpieczeniem miejsca zdarzenia pomagali dzielnicowemu policjanci z pionu kryminalnego. Odzyskana przyczepka trafiła do właściciela, a nowodworscy policjanci ustalają teraz wszystkie, dodatkowe okoliczności związane z jej przywłaszczeniem.

Źródło: KPP Legionowo