Działa sygnalizacja na niebezpiecznym skrzyżowaniu

Od wczoraj na skrzyżowaniu ul. Chotomowskiej z Modlińską w Jabłonnie działa sygnalizacja świetlna. To z pewnością poprawi bezpieczeństwo na tym ruchliwym skrzyżowaniu. Gmina wykonała inwestycję ze środków własnych, ponieważ nie pozyskała na ten cel pieniędzy ani z Urzędu Marszałkowskiego, ani ze Starostwa Powiatowego.

Na ten dzień kierowcy korzystający ze skrzyżowania u zbiegu ul. Chotomowskiej z Modlińską czekali od dawna. Od czwartku działa sygnalizacja świetlna u zbiegu wspomnianych dróg wojewódzkiej oraz powiatowej. Dzięki temu jest bezpiecznej i łatwiej wyjechać od strony Chotomowa w kierunku Warszawy.

-Rondo byłoby lepsze, ponieważ zapewniałoby płynny ruch, ale jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Jest takie powiedzenie… Najważniejsze, że teraz będzie łatwiej wyjechać z Chotomowskiej. W pewnym momencie już się bałem, że światła będą dopiero w następnym roku, bo widać było, że firma miała opóźnienia – mówi nam p. Marek z Chotomowa.

Wykonawcą inwestycji była firma Dynniq Poland, która wybudowała sygnalizację za blisko 246 tys. zł. Mimo że ul. Chotomowska i Modlińska na tym odcinku nie są drogami gminnymi, fakturę opłaci Urząd Gminy. Powód? Gmina nie pozyskała na ten cel środków z powiatu i województwa.

Jabłonna Dla Mieszkańców