Duża kasa dla nielicznych

W Urzędzie Gminy Jabłonna nie oszczędza się na pensjach pracowników – przynajmniej tych z Jednostki Realizującej Projekt. Gmina Jabłonna zamierza wydać do 2023 roku blisko 1,8 mln zł na wynagrodzenia i pochodne pracowników odpowiedzialnych za inwestycje wodno-kanalizacyjne. Rocznie będzie to około 300 tys. zł na trzy osoby.

Niedawno powołana Jednostka Realizują Projekt jest jedną z najlepiej opłacanych komórek w urzędzie. Większość urzędników może tylko pomarzyć o takich zarobkach. W JRP pracują trzy osoby.

– Komisja Rozwoju dowiedziała się, że do 2023 roku przewidziano 1.777.776,00 zł dla osób z powołanej przez wójta specjalnej Jednostki ds. realizacji projektu wodno-kanalizacyjnego w gm. Jabłonna. Daje to kwotę niemalże 300 tys. zł rocznie, a co za tym idzie statystycznie na każdego pracownika wspomnianej jednostki przypada rocznie 100 tys. zł. W zestawieniu z pensjami innych pracowników Urzędu Gminy jest to bardzo duża kwota – mówi Adam Krzyżanowski, wiceprzewodniczący Komisji Rozwoju.

Dla porównania wójt Jarosław Chodorski zarobił w poprzednim roku blisko 137 tys. zł, natomiast wicewójt Marcin Michalski ponad 133 tys. zł.

Jabłonna Dla Mieszkańców