Duża kasa dla nielicznych

W Urzędzie Gminy Jabłonna nie oszczędza się na pensjach pracowników – przynajmniej tych z Jednostki Realizującej Projekt. Gmina Jabłonna zamierza wydać do 2023 roku blisko 1,8 mln zł na wynagrodzenia i pochodne pracowników odpowiedzialnych za inwestycje wodno-kanalizacyjne. Rocznie będzie to około 300 tys. zł na trzy osoby.

Niedawno powołana Jednostka Realizują Projekt jest jedną z najlepiej opłacanych komórek w urzędzie. Większość urzędników może tylko pomarzyć o takich zarobkach. W JRP pracują trzy osoby.

– Komisja Rozwoju dowiedziała się, że do 2023 roku przewidziano 1.777.776,00 zł dla osób z powołanej przez wójta specjalnej Jednostki ds. realizacji projektu wodno-kanalizacyjnego w gm. Jabłonna. Daje to kwotę niemalże 300 tys. zł rocznie, a co za tym idzie statystycznie na każdego pracownika wspomnianej jednostki przypada rocznie 100 tys. zł. W zestawieniu z pensjami innych pracowników Urzędu Gminy jest to bardzo duża kwota – mówi Adam Krzyżanowski, wiceprzewodniczący Komisji Rozwoju.

Dla porównania wójt Jarosław Chodorski zarobił w poprzednim roku blisko 137 tys. zł, natomiast wicewójt Marcin Michalski ponad 133 tys. zł.

Jabłonna Dla Mieszkańców

Komentarze

 • 17 października 2017 at 21:07
  Link

  JRP pracują trzy osoby………. standard wymagany ZGODNIE Z REGULAMINEM UDZIELANIA DOTACJI UNIJNYCH……….. to 1. obsługa organizacyjno-praawna…to juz wiemy kto 2. obsługa ksiegow…to też wiadomo kto zrezygnował z dymisji 😉 3. obsługa merytoryczna……cho choo choooo Michalski i nad tym wszyskim jeszcze MAO I wszystko jasne no nie………..;

  Odpowiedz
 • 17 października 2017 at 22:24
  Link

  Co za zbieg okolicznosci, ze znowu sie „Swistak” wypowiada. 😉 A gdzie sa inni BezRadni?

  Odpowiedz
  • 18 października 2017 at 07:11
   Link

   Ujmę to tak: udzielono mu głosu, toteż się wypowiada 😉

   Odpowiedz
 • 18 października 2017 at 06:56
  Link

  Heloł, czy aby na tablicy nie powinno stać: Urząd Gminy Jabłonna, Rada Gminy Jabłonna?
  Zajrzyjmy do Statutu: niechlujstwo, niedbalstwo, powtórzenia, odwoływanie się do wykreślonych paragrafów. Życzliwa rada dla radnych: następnym razem, miast przelicytowywać się na pomysły podczas redakcji tekstu, skorzystajcie państwo z korekty jakiejś polonistki z lokalnej szkoły. 🙂

  Odpowiedz
 • 18 października 2017 at 07:19
  Link

  a czego pan panie Wojtku sie spodziewał bo po tej komisji z jej przewodniczacym który z pisaniem ma duze kłopoty nie mówiąc o logicznym myśleniu

  Odpowiedz
 • 18 października 2017 at 07:31
  Link

  O W S I K na wójta !!!!!!!! bedzie wesoło

  Odpowiedz
 • 18 października 2017 at 10:25
  Link

  Brutto, po przekroczeniu określonej kwoty jest 30 procent podatku.

  Odpowiedz
 • 18 października 2017 at 18:31
  Link

  ad. WK
  powinno być Wójt Gminy Jabłonna , Rada Gminy Jabłonna, Urząd Gminy Jabłonna.
  ( Urząd Gminy w … stosuje się wtedy kiedy urząd ma siedzibę w innej niż nazwa gminy miejscowości)
  Wójt powinien być na tablicy, bo bądź co bądź jest najważniejszym w Gminie organem. ( wg np. KPA)

  Odpowiedz
  • 18 października 2017 at 22:49
   Link

   orła skasować – wójta wstawić (najlepiej płaskorzeźbę, coś jak twarz Hana Solo zatopiona w karbonicie)

   Odpowiedz
   • 19 października 2017 at 07:04
    Link

    acha czyli co, panie Wojtku chce pan zamiec orła na reszke 😉 zcy tak

    Odpowiedz
 • 19 października 2017 at 07:29
  Link

  zaczelismy budowe od du….strony, czyli budujemy kanalizacje bez odpływu……………a przeciez była wykonana dobra dokumentacja w 2014 roku i jak widac panowie wójtowie zatrzymali dla swoich fanabrii prawidłową kolejnosc realizacji i mamy to co mamy

  Szanowny Panie,
  obecnie wykonywana jest budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Kisielewskiego, Prostej i Bziuka. Inwestycję realizuje ten sam Wykonawca co budowę kanalizacji w rejonie ulic Kisielewskiego – Partyzantów – Jasna. Zakres Umowy został rozszerzony bo były możliwości proceduralne i środki własne gminy na taki zakres. Ponadto tym odcinkiem kanalizacji zbierane będą ścieki z całego Chotomowa i Dąbrowy Chotomowskiej. Sieć ta zostanie wybudowana do końca lutego 2018 roku, ale…………….;) będzie czynna dopiero po wykonaniu sieci kanalizacji sanitarnej w ulicach Konwaliowej, Brzozowej, Wrzosowej i Modlińskiej.
  Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Konwaliowej, Brzozowej, Wrzosowej, Modlińskiej realizowana będzie w ramach środków unijnych. Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na wybór Wykonawcy. Realizacja tego zakresu do końca 2018 roku.

  Wydział Inwestycji

  Odpowiedz
 • 19 października 2017 at 08:48
  Link

  Inwestycje napisały: „Ponadto tym odcinkiem kanalizacji zbierane będą ścieki z całego Chotomowa i Dąbrowy Chotomowskiej” To ja się pytam z jakiego całego Chotomowa i całej Dąbrowy. Przecież pan wójt wyciął masę ulic i nie zgłosił ich do dofinansowania unijnego. Jak można pisać takie bzdury.
  Mam nadzieję, że zmienią wójta i ktoś rzeczywiście doprowadzi, że cały Chotomów i Dąbrowa będą objęte siecią kanalizacyjną. Trzeba pamiętać, że perspektywa unijna nie będzie zachęcająca dla Polski i jej inwestycji. Wiec ta perspektywa jest słaba. Czy ktoś nie dopełnił swoich obowiązków w sprawie kanalizacji i środków na nie?

  Odpowiedz
  • 19 października 2017 at 13:03
   Link

   to nie JEST niedopełnienie ale świadome sprostytowanie realizacji w celu przygotowania sobie terenu pod wybory i dlatego uwazam ze jest to sku….stwo wobec gminy uwzgledniajac sytuacje gdzie gra tematem skłóca mieszkańców gminy.

   Odpowiedz
 • 19 października 2017 at 13:44
  Link

  kolejnośc robót nie jest też przypadkowa z uwagi na możliwe kłopoty w rozliczeniu efektu ekologicznego w obecnej kadencj…….. cwany gapa i jego komanda…….. doszli do wniosku ze teraz my władza budujemy a w drugiej kadencji zaczniemy roliczać i zrzucimy winę że to mieszkańcy nie chcemy się podłączać a władza otrzepie rączki i powie ze jest czysta

  Odpowiedz
 • 19 października 2017 at 18:16
  Link

  Jak wybieramy „specjalistę” od loków to tak jest. Dlaczego wy wszyscy się dziwicie. Czy ktoś widział ten strach w oczach przy udzielaniu odpowiedzi, nawet nie rozumie co się do niego mówi, dlatego również odpowiedzi są komiczne. Mamy kota to pewne, do tego jeszcze czarny.

  Odpowiedz
 • 19 października 2017 at 20:50
  Link

  „Specjalista od loków”???
  Wszyscy myśleli, że on jest Fryzjerem, potem mówiono, że tylko głowy mył i kręcił wałki u brata. Aż tu wyszło szydło z worka, że tylko ścięte włosy zamiatał. Ot mamy menadżera.

  Odpowiedz
  • 20 października 2017 at 14:40
   Link

   „Menadżera”…?
   To zupełne nieporozumienie. W ostatnich wyborach to oprócz Olgi M., która niewątpliwie miała doświadczenie nazwijmy to „wypracowane w gminie”, to z pozostały czterech kandydatów jedynie prawdziwe kwalifikacje menadżerskie, które można było potwierdzić miał W. Karabin-Maszynowy, pozostali to „menadżer od kóz”, czyli R. „Czaudi”. i J. „Fryzjer”. „menadżer od zamiatania włosów” i Z. „Garbi”. „menadżer własnej floty samochodowej” w postaci starego żuka.

   Odpowiedz
   • 20 października 2017 at 17:29
    Link

    ciekawe, czy Garbaczenko wie, że tym Żukiem to wykonał samobója tak na 99% swojej kariery samorządowej? 🙂 PS. Czaudi miał kozy? Ej, no , teraz mi to mówicie? 🙂

    Odpowiedz
 • 20 października 2017 at 17:42
  Link

  „Czaudi” to zszedł z kóz na psy i stał się podnóżkiem księciunia „Fryzjera” zupełnie jak ten Toudi z bajki o Gumisiach.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *