Drzewo zablokowało drogę, płonęła sadza w kominie

Legionowscy strażacy w ostatni czwartek dwukrotnie interweniowali na terenie naszej gminy. Najpierw zostali wezwani do usunięcia złamanego drzewa, które zablokowało ruch na drodze. Później do pożaru sadzy w kominie.

Tuż przed godz. 11.00 dyspozytor został powiadomiony o złamanym drzewie, które całkowicie zablokowało ruch samochodowy na ul. Jaśminowej w Rajszewie. Jak udało się nam ustalić, drzewo zostało powalone przez silny wiatr. Strażacy pocięli je na kawałki i usunęli na pobocze. Akcja JRG Legionowo trwała 35 minut.

Z kolei o godz. 16.38 wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie budynku jednorodzinnego przy ul. Kolejowej w Dąbrowie Chotomowskiej. Do interwencji ponownie zadysponowano JRG Legionowo. Strażacy wygasili piec centralnego ogrzewania, po czym ugasili pożar sadzy. Pomieszczenia, przez które przebiega komin, zostały sprawdzone kamerą termowizyjną. Ponadto komin został wyczyszczony z sadzy, aby nie doszło do jej ponownego pożaru. Działania straży trwały niewiele ponad 2 godziny.

AK