Drogi nadal dziurawe po zimie. Kiedy będą naprawiane?

Urząd Gminy nadal nie podpisał umów na bieżące utrzymanie dróg na terenie gm. Jabłonna. Mimo że wiele z nich jest w bardzo kiepskim stanie, firmy rozpoczną pracę najwcześniej w drugiej połowie maja lub nawet w czerwcu. Inne samorządy były przygotowane do naprawy dróg dużo wcześniej niż gm. Jabłonna.

– Dlaczego gmina nie naprawia dróg po zimie? Na Pięknej w Chotomowie prawie uszkodziłem auto, jak wjechałem w sporych rozmiarów dziurę. Nie lepiej jest w Jabłonnie, wystarczy przejechać się po ul. Przylesie. Urząd nie przewidział, że po zimie trzeba będzie naprawiać drogi? – mówi zdenerwowany p. Radosław, mieszkaniec Chotomowa.

Jak okazuje się, gm. Jabłonna nadal nie podpisała umów na bieżące utrzymanie dróg. Obecnie trwa postępowanie przetargowe i potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 12 maja. Zamówienie – które ogłoszono dość późno, bo dopiero 27 kwietnia – zostało podzielone na dwie części: drogi gruntowe oraz drogi o nawierzchni mineralno-asfaltowej. Od ostatecznego terminu składania ofert, gmina będzie miała 30 dni na podpisanie umów z wybranymi firmami. To oznacza, że prace rozpoczną się w drugiej połowie maja lub w czerwcu. Do tego czasu kierowcy będą musieli uważać na ubytki w nawierzchniach.

Sprawdziliśmy jak z pozimową naprawą dróg radzą sobie sąsiednie samorządy. najwcześniej wykonawcę na cząstkowe remonty nawierzchni dróg asfaltowych wybrało Legionowo – już w styczniu. Z kolei Nowy Dwór Mazowiecki zdecydował się udzielić zamówienie wykonawcy na cząstkowe remonty dróg już 24 lutego, a gm. Wieliszew na bieżącą konserwację dróg gminnych o nawierzchni żwirowej i gruntowej 6 marca. Także na początku marca Starostwo Legionowskie wybrało najkorzystniejsze oferty na bieżące utrzymanie dróg.

Jabłonna Dla Mieszkańców