Dozór za przemoc wobec konkubiny

– Za znęcanie się nad konkubiną odpowie 31-latek. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Jabłonna, słychać płacz kobiety. Wobec podejrzanego został zastosowany policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje Komenda Powiatowa Policji w Legionowie.

Kilka dni temu dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w Jabłonnie słychać krzyki i płacz kobiety.

Mundurowi bezzwłocznie udali się pod wskazany adres, aby sprawdzić, jak rzeczywiście wygląda sytuacja. Tam, w rozmowie z pokrzywdzoną ustalił, że jej 31-letni partner znęca się nad nią  psychicznie i fizycznie. Mężczyzna wszczyna awantury, podczas których wyzywa kobietę, popycha i kopie. 

Po wysłuchaniu pokrzywdzonej policjanci natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu 31-latka. Mężczyzna trafi do policyjnego aresztu.

Następnie śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie zatrzymanemu zarzutu znęcania się fizycznego i psychicznego na osobą najbliższą. Decyzją prokuratora mężczyzna trafił pod policyjny dozór, ponadto ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu.  Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda, powinien stanowczo reagować i powiadomić organy ścigania.

 Źródło: KPP Legionowo / podkom. Justyna Stopińska, fot. pixabay