Dozór za kradzież auta byłemu partnerowi

Policjanci z komisariatu w Jabłonnie zatrzymali podejrzaną o kradzież z włamaniem samochodu 50-letnią Katarzynę N. Niedługo później odnaleźli i zabezpieczyli pojazd. Alfa Romeo została porzucona po zdarzeniu drogowym na terenie Warszawy. Kobieta usłyszała zarzut z art. 279 kodeksu karnego i została objęta policyjnym dozorem dwa razy w tygodniu.

Do Komisariatu Policji w Jabłonnie zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o kradzieży z włamaniem swojego samochodu Alfa Romeo. Jak oświadczył policjantom pokrzywdzony, podczas kiedy przez dłuższy czas był nieobecny w swoim domu, z posesji „zniknęło” jego auto.

Policjanci z Jabłonny od razu zapoznali się z treścią zeznań pokrzywdzonego i przystąpili do działania. Funkcjonariusze przeprowadzili czynności operacyjne oraz sprawdzenia, które wskazywały na to, że kradzieży z włamaniem dopuściła się była partnerka właściciela Alfa Romeo. Wszystko wskazuje na to, że kobieta wykorzystała nieobecność  byłego partnera i mając klucze od mieszkania, zabrała z niego kluczyki od pojazdu, którym następnie odjechała.

Śledczy prowadzący sprawę szybko i sprawnie ustalili niezbędne informacje. 50-letnia Katarzyna N. została zatrzymana, a auto odzyskane. Znajdowało się na terenie Warszawy, gdzie porzucone było po uczestniczeniu w zdarzeniu drogowym.

50-latka usłyszała zarzut, w prokuraturze zastosowano wobec niej policyjny dozór dwa razy w tygodniu. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

ek / KPP Legionowo