Doszło do popełnienia przestępstwa?

Komisja Rewizyjna prześwietli tegoroczny konkurs ofert na wybór realizatorów programów zdrowotnych. Radny poinformował, że udostępniono konkurencji oferty złożone przez SZPZOZ w Jabłonnie.

Podczas niedawnego posiedzenia Komisji Spraw Społecznych poruszono temat konkursów dotyczących profilaktyki i leczenia próchnicy u dzieci ze szkół podstawowych na terenie gm. Jabłonna oraz profilaktyki i leczenia chorób ginekologicznych oraz prowadzenia ciąż niepowikłanych.

– Dwa lata pod rząd oddał pan programy do prywaciarza. Wie pan dokładnie, że w pierwszym roku była na ten temat Komisja Rewizyjna. Wypracowaliśmy swoje wnioski, jak to ma wyglądać. Niestety w drugim roku z premedytacją zrobił pan to samo. Będzie znów komisja, ale teraz będzie trochę inaczej. Mamy dane, że to co startował nasz ośrodek (zdrowia w Jabłonnie – red.), pan dokumentację pokazał konkurentom, jakie mają oferty. Jest na to dowód – zarzucił wójtowi radny Arkadiusz Syguła.

Jarosław Chodorski nie odniósł się do słów radnego.

Przypomnijmy, że na początku roku Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Jabłonnie i Centrum Medyczne DP MED ubiegały się o świadczenie usług dotyczących profilaktyki i leczenia próchnicy u dzieci ze szkół podstawowych na terenie gm. Jabłonna. Pierwszy konkurs w tym zakresie nie został rozstrzygnięty i na początku lutego br. rozpisano kolejny, w którym zwycięzcą okazał się DP MED.

SZPZOZ i DP MED rywalizowały również o wykonywanie profilaktyki i leczenia chorób ginekologicznych oraz prowadzenia ciąż niepowikłanych. Konkurs rozstrzygnięto w pierwszym terminie na korzyść prywatnej przychodni.

W poprzednim roku wspomniane usługi świadczył także DP MED.

Jabłonna Dla Mieszkańców