Dorabiał do pensji, anulując wpłaty klientów. W domu miał schowaną marihuanę

30-letni mężczyzna od trzech miesięcy pracował w markecie jako kasjer. Przez ten okres zabierał z kasy pieniądze, fikcyjnie anulując wpłaty klientów. – Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania funkcjonariusze ujawnili marihuanę – informuje KPP Legionowo. Mężczyzna naraził sklep na blisko 600 złotych straty. Mieszkaniec Legionowa został zatrzymany przez policjantów. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

30- letni mężczyzna od trzech miesięcy miesięcy pracował w markecie jako kasjer. Zarabiał niewiele, postanowił więc dorobić sobie oszukując pracodawcę. Kasjer nabijał na kasę inny kod produktu niż zakupiony towar, a gdy klienci odchodzili i nie zabierali paragonu anulował transakcję, zaznaczając ją jako błędną. Na koniec pracy „wypłacał” sobie wysokość anulowanych transakcji. W ten sposób nazbierał kwotę bliską 600 złotych, a tym samym naraził na straty pracodawcę. Gdy kierownictwo sklepu zorientowało się, w jaki sposób mężczyzna dorabia sobie do pensji, od razu powiadomiło policję. Podczas dalszych czynności z nieuczciwym kasjerem funkcjonariusze dokonali przeszukania jego mieszkania, w którym ujawnili i zabezpieczyli… susz roślinny. Zabezpieczona substancja została poddana badaniu, które potwierdziło, że jest to marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do legionowskiej komendy. Dochodzeniowcy przedstawili mu już zarzuty za przywłaszczenie pieniędzy i posiadanie środków odurzających. Teraz o jego dalszych losach zadecyduje sąd.

Źródło: mł. asp. Agata Halicka/KPP Legionowo