Dom Ogrodnika zagrożony częściowym zamknięciem

Po Przedszkolu Gminnym w Chotomowie może zostać zamknięty kolejny budynek należący do gminy. Sanepid ostrzega, że jeśli w marcu nie rozpocznie się remont Domu Ogrodnika w Jabłonnie, część obiektu może zostać zamknięta.

Podczas styczniowej sesji Rady Gminy radny Adam Krzyżanowski poinformował, że jeśli gmina nie rozpocznie w marcu termomodernizacji Domu Ogrodnika, połowa budynku może zostać zamknięta. Te doniesienia potwierdzają słowa dyrektora GCKiS.

– Chciałbym, żeby jak najszybciej odbył się remont termomodernizacyjny, ponieważ stan techniczny budynku widać, jaki jest. Jest dramatycznie. Grozi nam częściowe zamknięcie budynku Domu Ogrodnika przez Sanepid, jeśli do marca nie rozpocznę żadnych prac. Już dwukrotnie zmieniałem termin – mówi Grzegorz Przybyłowicz, dyrektor GCKiS.

G. Przybyłowicz poinformował wójta Jarosława Chodorskiego, że do końca marca musi rozpocząć prace i liczy, że uda się to zrobić. Dyrektor narzeka przede wszystkim na instalację ciepłej i zimnej wody, instalację zaplecza basenu, piec pochodzący z 1998 roku czy dach.

Remont Domu Ogrodnika miał zostać wykonany w ramach termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Na początku poprzedniego roku wójt Chodorski podpisał umowę na dofinansowanie prac. Niestety od tamtego czasu gmina nie jest w stanie znaleźć firmy, która zrealizuje inwestycję. Ogłoszono już cztery postępowania przetargowe i żadne z nich jak na razie nie przyniosło pozytywnego efektu. Do ostatniego przetargu na termomodernizację Domu Ogrodnika przystąpiły dwie firmy, ale oferty przez nie zaproponowane były wyższe aniżeli kwota, którą gmina zaplanowała na ten cel.

Jabłonna Dla Mieszkańców