Dni wolne od pracy w 2017. Kiedy wziąć urlop?

W 2017 roku czeka nas 250 dni pracujących i 115 wolnych. Warto zatem sprawdzić, kiedy w tym roku przypadają święta oraz dni ustawowo wolne od pracy. Zapraszamy do zapoznania się ze ściągawką, która na pewno będzie pomocna przy planowaniu urlopów.

Pierwsza okazja do noworocznego odpoczynku nadarzy się już 6 stycznia – w najbliższy piątek będziemy obchodzić Święto Trzech Króli. Z kolei Wielkanoc w tym roku przypada na 16-17 kwietnia.

W maju sprawa długiego weekendu prezentuje się obiecująco. 1 maja przypada w poniedziałek, natomiast Święto Konstytucji 3 Maja w środę. Biorąc dodatkowo trzy dni urlopu (wtorek, czwartek i piątek), mamy aż 9 dni wolnego.

Zesłanie Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki będziemy obchodzić w niedzielę, 4 czerwca. Zgodnie z  przepisami dzień ustawowo wolny od pracy przypadający w niedzielę nie obniża wymiaru czasu pracy i nie jest podstawą do udzielenia dodatkowego wolnego pracownikom. Jednak 11 dni później (15 czerwca) będzie Boże Ciało, które w Polsce zawsze obchodzi się 60 dni po Wielkanocy. Biorąc wolne w piątek, odpoczywamy 4 dni.

Kolejne dni wolne czekają na nas w Święto Wojska Polskiego – wtorek, 15 sierpnia i we Wszystkich Świętych – środa, 1 listopada.

Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada) w tym roku przypada w sobotę. To oznacza, że pracownikom wykonującym swoje obowiązki średnio 5 dni w tygodniu przysługuje dodatkowy dzień wolny.

Bardzo korzystnie zapowiadają się Święta Bożego Narodzenia. Wigilia wypada w niedzielę, więc 25 i 26 grudnia to świąteczne poniedziałek i wtorek. Tym razem Sylwester będziemy świętować w niedzielę. To oznacza, że 1 stycznia 2018 roku przypada na poniedziałek. Biorąc 3 dni urlopu, w tym czasie możemy odpoczywać nawet przez 10 dni.

Jabłonna Dla Mieszkańców