Dezynfekcja przystanków autobusowych

Urząd Gminy Jabłonna śladem innych samorządów przeprowadził dezynfekcję wiat przystankowych i miejsc przystankowych. – Nie wiem, czy jest sens dezynfekować przystanki szkolne, bo teraz dzieci i tak z nich nie korzystają – zastanawia się jeden z mieszkańców.

Jak poinformował urząd, dezynfekcja przystanków miała odbyć się dzisiaj. Jest to działanie w ramach ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Na dezynfekcję przystanków zdecydowało się wiele innych samorządów z terenu naszego kraju. Część samorządów jednak nie przeprowadza dezynfekcji twierdząc, że w związku z koronawirusem z komunikacji publicznej korzysta zdecydowanie mniej osób niż zwykle i tym samym przystanki są mniej uczęszczane.

– Gmina za kilka dni powinna przeprowadzić ponowną dezynfekcję. Jeżeli na przystanku będzie przebywać osoba zakażona koronawirusem, dezynfekcję trzeba będzie powtórzyć. Chociaż dobrze, że teraz z niektórych przystanków korzysta mniej ludzi, to może dezynfekcja wystarczy na trochę dłużej. Na miejscu gminy nie odkażałbym przystanków szkolnych, bo teraz i tak nie jeżdżą autobusy szkolne – mówi nam p. Piotr ze Skierd.