Coraz bliżej kolejna podwyżka za śmieci

– Jak mi powiedziano w Gminie, to najprawdopodobniej możemy liczyć się z kolejną podwyżką opłaty za wywóz śmieci od 1-go stycznia 2020 r., o czym zostaniemy poinformowani odpowiednio wcześniej – pisze na Facebooku sołtys Rajszewa Marek Sarnowski. Ile będziemy płacić za odbiór odpadów już za parę miesięcy?

W tym miesiącu Urząd Gminy opublikował w Biuletynie Informacji Publicznej ogłoszenie o rozpisaniu przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych na terenie naszej gminy. Zgodnie z ogłoszeniem, nowa firma miałaby rozpocząć pracę 1 stycznia 2020 roku i wykonywać ją do 31 grudnia 2020 roku.

fot. Sołtys wsi Rajszew / Facebook

Jeżeli sprawdzą się przypuszczenia urzędników, o których pisze sołtysa Rajszewa, będzie to kolejna podwyżka stawek za odbiór odpadów. Już wiosną tego roku gm. Jabłonna podwyższyła opłaty: z 10 zł na 20 zł za odpady segregowane i z 20 zł na 40 zł za niesegregowane.

Pod koniec października 2018 r. informowaliśmy, że gm. Jabłonna pracowała nad nową umową na odbiór odpadów komunalnych. Przekazaliśmy również, że mieszkańcy mogą spodziewać się sporych podwyżek.

– W związku z pojawieniem się informacji o podniesieniu stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, Urząd Gminy Jabłonna informuje, że nie zamierza podnosić obecnie obowiązujących stawek opłat – przekonywał tego samego dnia Urząd Gminy.

Kilka tygodni później deklaracja urzędników dotyczących opłat za śmieci okazała się jednak nieaktualna. A jak będzie w przypadku kolejnej umowy?

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] W grudniu zabiorą pojemniki na śmieci