Chotomów zalany po ostatnich opadach

Wtorkowe opady deszczu najmocniej odczuli mieszkańcy Chotomowa i Dąbrowy Chotomowskiej, gdzie musiała interweniować straż pożarna. Wodę wypompowywano z niektórych ulic i piwnic.

We wtorek, 12 lipca strażacy z OSP Chotomów mieli pełne ręce roboty. W ciągu kilku godzin zostali zadysponowani aż do sześciu interwencji. Najpierw w Dąbrowie Chotomowskiej wspólnie ze strażakami z JRG Legionowo, wypompowali wodę ze stolarni i budynku mieszkalnego.

Następnie druhów zadysponowano na ul. Piękną w Chotomowie, gdzie byli odpowiedzialni za zabezpieczenie zalanej drogi – woda została wywieziona beczkowozem należącym do PWK Legionowo. Zalane zostały również ulice Bagienna i Przechodnia. Tam jednak strażacy wypompowywali wodę już sami.

– Za stan dróg odpowiada gmina lub powiat i to w ich gestii jest odpompowanie nadmiaru wody z nawierzchni. Straż pożarna interweniuje do takich zdarzeń tylko w drodze wyjątku lub z polecenia dyspozytora. Należy zauważyć, że odpompowywana woda musi gdzieś spłynąć, jednak zgłaszający nie zdają sobie z tego do końca sprawy, że tak zanieczyszczonej wody nie możemy wpompować na zbiorniki naszych samochodów, a konieczne jest przepompowanie jej w inne miejsce, na przykład na nieużytku lub pola – informuje OSP Chotomów.

Ponadto OSP Chotomów wezwano na ul. Bagienną i Kolejową w Chotomowie, gdzie woda zalała garaże.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. OSP Chotomów