Chotomów. Na remont asfaltu na Piusa XI trzeba jeszcze poczekać

– Od dłuższego czasy budowa prowadzona jest niezwykle wolno. Właściwie w „ślimaczym tempie”, a nawierzchnia ul. Piusa XI w Chotomowie nie jest naprawiana na bardzo długim odcinku – napisał czytelnik Kuriera Jabłonny. Okoliczni mieszkańcy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość, zanim ta droga zostanie naprawiona. Podczas sesji Rady Gminy mówił o tym wicewójt Michalski.

Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik z Chotomowa, który poprosił nas o opisanie tematu fatalnego stanu nawierzchni na ul. Piusa XI w Chotomowie. W połowie maja wspomniany mieszkaniec złożył pismo do wójta Jarosława Chodorskiego, ale nadal nie doczekał się na nie odpowiedzi.

– Zwracam się do pana wójta z apelem o przyspieszenie prac związanych z budową oraz o jak najpilniejszą naprawę nawierzchni asfaltowej na ul. Piusa XI w obrębie budowy – wnioskował mieszkaniec.

Czytelnik zwrócił uwagę, że inwestycja prowadzona jest w „ślimaczym tempie”, a nawierzchnia drogi nie jest naprawiana na bardzo długim odcinku. – Korzystający z ul. Piusa XI mieszkańcy naszej gminy oraz goście, którzy podróżują samochodami czy też rowerami, właściwie nie mają jak dojechać do Chotomowa – stwierdził czytelnik.

– Na bardzo długim odcinku drogi nie została położona właściwa nawierzchnia asfaltowa, co uniemożliwia bezpieczne pokonanie tego odcinka. Samochody manewrując pomiędzy wystającymi studzienkami oraz nierównościami w nawierzchni, często zjeżdżają na przeciwległy pas jezdni, co może spowodować bardzo poważny wypadek – tłumaczył mieszkaniec.

Droga będzie naprawiona za miesiąc?

Podczas sesji Rady Gminy, która odbyła się pod koniec czerwca, ten sam problem poruszyła radna Aneta Mrozek. – Kiedy jest planowane zakończenie inwestycji na ul. Piusa XI? Inwestycja trwa już dosyć długo i mieszkańcy są zmęczeni objazdami, przejazdami i wahadłami. W tej chwili nie ma gładkiego asfaltu, żeby przejechać. Odkąd to zostało tak zrobione, były mnóstwo telefonów, kiedy to się skończy. Kiedy pojawi się gładki asfalt? – pytała Aneta Mrozek.

– Inwestycja zostanie zakończona po wykonaniu wszystkich odbiorów i odtworzeniu jezdni. W przeciągu półtora miesiąca powinna być zakończona, a odebrana przez gminę po zakończeniu i odebraniu protokolarnym inwestycji – odpowiedział wicewójt Marcin Michalski.