Chodorski piratem drogowym. Zabrano mu prawo jazdy

Jarosław Chodorski przekonał się, że brawurowa jazda samochodem nie popłaca. Wójt stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Już od pewnego czasu docierały do naszej redakcji informacje, że J. Chodorski stracił prawo jazdy i teraz podwożony jest do pracy przez inne osoby. Nasi czytelnicy widzieli go m.in. w towarzystwie żony, wicewójta i gminnego kierowcy.

– Policjanci pełniący służbę na terenie powiatu legionowskiego nie zatrzymali Jarosławowi Ch. uprawnień do kierowania pojazdami. Nic nam nie wiadomo w tym temacie – poinformowała nas w poniedziałek Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP w Legionowie.

Jak okazało się, wójt na początku roku przekroczył dozwoloną prędkość, co zarejestrował fotoradar przy jednej z dróg krajowych. J. Chodorski przyznał się do niebezpiecznej jazdy i zapłacił mandat. W poprzednim miesiącu starosta odebrał mu prawo jazdy, od czego wójt odwołał się.

Na terenie naszego kraju, pojawia się coraz więcej piratów drogowych. Od początku roku policjanci zatrzymali 632 prawa jazdy za przekroczenie prędkości 50 km/h na obszarze powiatu legionowskiego. W gm. Jabłonna z tego powodu odebrano już 134 prawa jazdy. Rekordzista kierował z prędkością 130 km/h.

Jabłonna Dla Mieszkańców