Chodorski oszukał radnego. Dlaczego?

– Tego samego dnia, co była sesja, jechałem tamtędy, lampy były naprawione i świeciły – powiedział wójt na temat zniszczonego oświetlenia przy Szkole Podstawowej w Chotomowie. Zdjęcia, w przeciwieństwie do Jarosława Chodorskiego, nie kłamią i pokazują, że było jednak inaczej.

Pod koniec października ub.r. pisaliśmy o pięciu zniszczonych lampach przy Szkole Podstawowej w Chotomowie. Rozbite lampy zostały zabezpieczone i czekały na naprawę. W końcu 29 grudnia ub.r. – podczas sesji – jeden z radnych zapytał, czy oświetlenie przy szkole zostało już naprawione.

– Z tego co wiem, oświetlenie jest zrobione – odpowiedział wtedy Eugeniusz Dobrosielski, p.o. naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Na dzisiejszej sesji radny Arkadiusz Syguła zwrócił uwagę, że urzędnik miesiąc wcześniej wprowadził zgromadzonych w błąd, ponieważ dopiero kilka dni po grudniowej sesji lampy znowu działały.

– Tego samego dnia, co była sesja, jechałem tamtędy, lampy były naprawione i świeciły – przekonywał wójt Chodorski.

Jak okazało się, wójt okłamał radnego Sygułę. Świadczą o tym zdjęcia uszkodzonego oświetlenia, które zostały wykonane dzień po wspomnianej sesji, czyli 30 grudnia ub.r. Czy w takim razie wójt na najbliższej sesji przeprosi radnego za przedstawienie nieprawdziwej informacji?

Warto dodać, że w dalszym ciągu nie została naprawiona jeszcze jedna lampa. Widać to na poniższym zdjęciu. Zostało ono wykonane dzisiaj.

DS