Chodorski odwleka wyprowadzenie dzieci z przedszkola

– Gmina odwołała się od decyzji w dniu 8 grudnia 2017 r. – informuje Urząd Gminy odnośnie decyzji PINB o opróżnieniu w całości budynku Przedszkola Gminnego w Chotomowie ze względu na jego zły stan techniczny zagrażający bezpieczeństwu ludzi i mienia. Wójt bierze na siebie ogromną odpowiedzialność, próbując pozostawić na wiele miesięcy dzieci i pracowników w budynku, który nie wiadomo czy przejdzie remont.

24 listopada do Urzędu Gminy wpłynęła decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, w której nakazał Gminie Jabłonna opróżnienie w całości budynku Przedszkola Gminnego w Chotomowie w terminie 3 miesięcy od daty, kiedy decyzja stanie się ostateczna.

– Gmina odwołała się od decyzji w dniu 8 grudnia 2017 r. – informuje Justyna Kręcik, naczelnik Wydziału Inwestycji.

Decyzję o odwołaniu podjął wójt Jarosław Chodorski. Teraz odwołanie trafi do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. W ten sposób gmina próbuje opóźnić wyprowadzenie dzieci i pracowników przedszkola w inne miejsce.

Pod koniec listopada zapytaliśmy urząd, czy wie, gdzie przeniesie dzieci z przedszkola w przypadku opróżnienia budynku.

– Urząd planował przeniesienie dzieci od nowego roku przedszkolnego do przedszkola kontenerowego – odpisała J. Kręcik.

Należy jednak podkreślić, że według informacji przedstawianych w listopadzie, dzieci mogłyby zostać przeniesione do przedszkola kontenerowego najwcześniej we wrześniu 2018 roku. Pomysł ten prawdopodobnie jednak upadł, ponieważ podczas ostatniej sesji Rada Gminy jako organ uchwałodawczy zobowiązała wójta, czyli organ wykonawczy, do rozpoczęcia projektowania i budowy przedszkola tradycyjnego. Nie zmienia to jednak faktu, że włodarze gminy nie mają żadnego pomysłu na przeniesienie dzieci do czasu wybudowania nowego obiektu aniżeli tylko odwoływanie się od decyzji PINB.

Przypomnijmy, że PINB wydając decyzję, powołał się na ekspertyzę zleconą przez urząd, w której stwierdza się, że stan konstrukcji drewnianej budynku przedszkola jest awaryjny i konieczne jest jego pilne wyłączenie z eksploatacji. PINB dodaje, że stan rzeczy opisany w ekspertyzie, stanowi bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia osób przebywających w budynku przedszkola.

Pod koniec maja wójt poznał wyniki zleconej ekspertyzy. Mimo to gmina nie wykonała odpowiednich prac naprawczych. Informację o wynikach ekspertyzy ujawniono dopiero pod koniec października.

– Dzieci musimy wyprowadzić jutro, pojutrze, za tydzień. Nie wiem… Szybko trzeba wyprowadzić z tamtego budynku. Wali się tam podłoga, zapada. Za chwilę będą pękać ściany, już są popękane. Nie wiemy w jakim stanie jest dach. Tak szczerze powiedziawszy, na swoją głowę nie wziąłbym odpowiedzialności za ten budynek i za to przedszkole – mówił już w październiku radny Paweł Krajewski.

Jabłonna Dla Mieszkańców

Komentarze

  • 12 grudnia 2017 at 13:39
    Link

    Ale co za bzdury piszecie !!!!!!!!
    Przecież to Rada Gminy nie pozwoliła na inne wyjście. Byli totalnie przeciwni budowie przedszkola kontenerowego!!! Rada Gminy zdecydowała że postawią przedszkole docelowe tylko że pewnie za jakieś 3 -4 lata. To Radni wystąpili z wnioskiem o remont tego budynku. Chociaż ciężko to remontem nazwać. A co teraz z dziećmi ? Ten problem zostawili już dla Wójta. Najzwyczajniej Radzie Gminy brzydko mówiąc zależy na UDUPIENIU WÓJTA.
    TO JEST KPINA Z MIESZKAŃCÓW GMINY .
    Teraz bedą robić drogi oświetlenie to co bedzie widać żeby pokazać ze oni robią że działają.
    Bo przecież przed wyborami sie trzeba pokazać.
    Żadna z tych osób które są obecnie w Radzie Gminy nie powinna znaleźć się tam ponownie !!!!

    Odpowiedz
    • 12 grudnia 2017 at 20:49
      Link

      Zobaczcie jak fryzjer manipuluje inteligentnymi ludźmi? Aż trudno uwierzyć.

      Odpowiedz
    • 12 grudnia 2017 at 21:35
      Link

      Wystarczy ze wójta nie będzie, bo jak widać nie prowadzi on dialogu. Tak się nie pracuje w samorządzie. Widać dużo nauki przed nim, tylko kogo na to stać?

      Odpowiedz
    • 14 grudnia 2017 at 12:01
      Link

      Zgadzam się. Wójt choć zaproponował jakieś rozwiązanie. Od Radnych oprócz jakiś ogólników albo pobożnych życzeń nie usłyszeliśmy nic. Stan tego budynku to wynik wieloletnich zaniedbań, a nie ostatnich kilku lat. Gdzie byli nasi Radni, którzy nie pierwszą kadencję już „radzą”. Na tym forum pisze wiele mądrych osób. Niech podrzucą pomysł gdzie przenieść dzieci po zamknięciu przedszkola i na czas remontu, bo chyba te uwagi o paru wolnych salach w szkołach to żart jakiś. Co z przedszkolem od września, bo raczej tego remontu w dwa miesiące nikt nie przeprowadzi. Wójt odwleka wyprowadzenie dzieci z przedszkola, a gdzie niby ma je wyprowadzić. Może jakieś pomysły. Można przerzucać odpowiedzialność na wójta, myślę, że ani jedna ani druga strona nie jest bez winy, tylko to nie zmieni sytuacji dzieci. Koniec tej awantury będzie taki, że w Chotomowie nie będzie publicznego przedszkola.

      Odpowiedz
      • 14 grudnia 2017 at 14:11
        Link

        a tak ogólnie to po ch….stawiali taki”barak” kiedy wiadomo że kiedyś się rozwali 😉 tak więc klękajcie narody przed Chdorskim który nic nie postawi żeby się przypadkiem nic nie rozwaliło 😉

        Odpowiedz
    • 14 grudnia 2017 at 20:27
      Link

      Fryzjar sam siebie udupia, przez taki długi okres czasu trzymał w szufladzie opinię. To pokazuje jaki jest nieodpowiedzialny? Bawił się bezpieczeństwem innych? Żeby grać w grę fryzjara? Czyim kosztem? Sam sobie wystawił rachunek. Nie mam żadnych wątpliwości, to nie jest normalne.

      Odpowiedz
  • 12 grudnia 2017 at 14:15
    Link

    mieszkańcu jeteś w błędzie…..propozycje budżetu przedstawia radzie…wójt i nie mam na mysli tu tego naszego 2. wójt zlecił ekspertyze ultra maryna, to wójt przetrzymywa ja pod swoim stolem i gdyny nie iterpelacja do PINB to pewnie jeszcze by w tajemnicy trzymał wiadomosc od czarta 😉 To wójt potajemnie cos uzgadniał tylko nie wiadomo co i z kim. to wójt nabuzował komitet rodzicielski, to grał ekspertyza w piczy polo 😉 itp itd……….

    Odpowiedz
  • 12 grudnia 2017 at 15:23
    Link

    Na dobrą sprawę wydaje mi się, że skoro gmine stać na budowę przedszkola kontenerowego za prawie 5 milionów to powinno być też stać na wybudowanie zwykłego przedszkola, tym bardziej, że gmina ma swoje działki w Chotomowie. Co do przeniesienia to na pewno znalazło by się po kilka sal w szkołach podstawowych, aby dzieci można było tam przenieść. Jest tyle prostych rozwiązań, dlaczego Wójt i Rada Gminy tego nie widzą?

    Odpowiedz
  • 12 grudnia 2017 at 15:27
    Link

    tak było ; sesa dn. 25.X.2017 cz V działo się oj działo, straszono krzyczano po zakończeniu pieknego i pełnego grozy opowiadania dwóch urzedniczek o złym stanie przedszkola 😉 na wnosek o udostepnienie ekspertyzy radni i kibice 😉 zobaczyliśmy tylko focha i gest Kozakiewicza naszej przemiłej władzy 😉
    Widząc bezradność w dostepie do informacji publicznej jaką jest ekspertyza trzeba było użyć fortelu zgodnego z prawem 😉 zgodnie z data złozonego wniosku…….. urzędnicy z PINB powiadomili urzad gminy ze 30. X godz. 12……. pojawią się by uzyskać dostęp do dokumentów i do budynku 😉 i o dziwo na sesji 30.X.2017 roku o godz 16 ……urzędnicy skruszeli i w „zębach” ekspertyze na sesje przynieśi 😉 no i zaczęło sie….ten ma wujka co cegły kładzie a ten kolege co pape kładzie a łon to wie lepiej od tego co wie najlepiej …… a to deseczke kazali przybijać a to podpierać grabiami ……….a decyzja PINB, instytucji powołanej do merytorycznej oceny stanu techniczznego i przydatności do bezpiecznego użytkowania…….. mogła być tylko jedna ………skończcie zabawe w zbijaka i zaberajcie sie do roboty… 😉

    Odpowiedz
  • 12 grudnia 2017 at 20:54
    Link

    Dziwicie się, jak pan wójt nie powiadomił ani mieszkańców ani radę przez 5 miesięcy o stanie budynku, jakie niosła ekspertyza! Czy on jest odpowiedzialny….? Pokazuje to chyba ze wójt z nikim się nie liczy?

    Odpowiedz
  • 12 grudnia 2017 at 22:41
    Link

    Sprawa jest jasna. To wójt zawalił sprawę przedszkola. Jak tylko dostał ekspertyzę w maju powinien poinformować o niej radnych. W czerwcu powinien zostać podjęty plan remontu przedszkola i przez okres wakacji powinno wykonać się remont. A tu co – ekspertyza leżakowała w szufladzie.
    Teraz w listopadzie stawia się Radę przed faktem dokonanym, że musi powstać przedszkole kontenerowe. Jaki miał cel w takim działaniu wójt?

    Odpowiedz
  • 13 grudnia 2017 at 08:57
    Link

    Wszyscy jak mantra piszą że by remontować. Ekspertyza która dyskwalifikuje budynek stwierdza też
    że remont jest nie opłacalny. Nie da się uratować konstrukcji budynku bez pozwolenia na budowę.
    A to oznacza dostosowanie budynku do aktualnych przepisów p.poż . A to w praktyce oznacza rozbiórkę budynku i postawienie nowego. Tak czy siak Chotomów może się pożegnać na kilka lat z publicznym przedszkolem, bo jak nie kontenerowe za 9 miesięcy to zostają niepubliczne a ich w gminie jest od groma. Tylko ciut droższe, ale to wali radnych tak jak ośrodek zdrowia. Wszystko się samo rozwiąże.

    Odpowiedz
  • 13 grudnia 2017 at 10:24
    Link

    Pytanie pierwsze i zasadnicze brzmi: – Dlaczego Wójt przez prawie pół roku zataił, chowając do szuflady, ekspertyzę-decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego? – Czy Wójt wytłumaczył się z tego jednoznacznie? Nie! Więc mam nadzieję, że na to pytanie odpowie wkrótce prokuratura i niezawisły sąd, ponieważ było to działanie stwarzające zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. A tym pożytecznym idiotom, jak np. Kościelny (zmień ten swój głupawy nick na „Wójtowy”, będzie bardziej adekwatny) powiem jeszcze raz, że z remontu nie byłoby żadnej „ekstra-kasy”, ale z zakupu kontenerów już tak, i to nie mała. Czy to tak trudno zrozumieć? To tyle i aż tyle w tym temacie.

    Odpowiedz
    • 13 grudnia 2017 at 19:44
      Link

      Futurysto jesteś w błędzie. Wójt nie pokazał do publicznej wiadomości ekspertyzy wykonanej na zlecenie UGJ na wiosnę 2017. Natomiast decyzja PINB w Legionowie została wydana w listopadzie ’17 na skutek złożenia zawiadomienia przez prymusa. Nikt decyzji PINB nie zatajał.
      To wszystko to jeden wielki cyrk. Tylko dzieciaki na tym cierpią.

      p.s. który to już nabór do wydziału inwestycji i dlaczego nikt nie chce tam pracować ?

      Odpowiedz
    • 15 grudnia 2017 at 08:03
      Link

      Co mój nick Ci się nie podoba czy treść wypowiedzi?
      Jak ja mam byś „wójtowy” to Ty se zmień na „FutuRadny”
      Pozdrawiam

      Odpowiedz
  • 13 grudnia 2017 at 13:35
    Link

    Pytanie zasadnicze: jacy ludzie zdecydowali się promować kandydata na wójta ? Głodni sukcesu ? Czym się kierowali bo wiemy już że nie doświadczeniem

    Odpowiedz
  • 13 grudnia 2017 at 19:17
    Link

    A kto wybieral tych bezradnych Radnych? Niektorzy sa juz kilka kadencji i co o niczym nie wiedzieli?

    Odpowiedz
  • 13 grudnia 2017 at 21:06
    Link

    Do Flet 1: Dziękuję, rzeczywiście masz rację. Błąd dotyczy autora ekspertyzy. Jest nim Rz. B. mgr inż. Mirosław Hodun, a nie jak podałem w komentarzu PINB. Nie zmienia to jednak w żadnym stopniu moich opinii dotyczących wielce nagannego postępowania Wójta.

    Odpowiedz
  • 14 grudnia 2017 at 20:49
    Link

    Wójt nie odwleka tylko czeka, aż rodzice sami rozwiążą problem, czyli zabiorą dzieci.
    Tylko po co nam ta gmina i urzędnicy???

    Odpowiedz
  • 15 grudnia 2017 at 09:37
    Link

    Gdybym nie siedział w temacie jako rodzic to bym uwierzył w te brednie z artykułu. Przecież wójt realizuje dokładnie to co kazała mu rada na nadzwyczajnej sesji! Zobaczcie nagranie na yt. Kazali dzieci zostawić i remontować nie wiedząc nawet jak to zrobić. I żadne argumenty, wystąpienia rodziców nie trafiały, ze remont – wymiana konstrukcji dachu, jeśli nawet technicznie możliwy, finansowo głupi to formalnie nie da się go zrobić, bo potrzeba pozwolenia, a po takim jest odbiór jak nowego budynku. I co z tego ze dach będzie Ok jak P.POŻ. jest wg norm Bieruta? A wy lemingi tylko ujadacie za radnymi, wójt to, wójt kisił decyzje, jego wina, bić, zabić murzyna – i co nam teraz z tego ze winnego wskażemy i kopiemy? W te 3 lata jego kadencji ten dach zgnił? a co qrw… zrobili radni skoro wójt dał ciała wg nich? Nawet jeśli wójt nie spisał się to ich obowiązkiem jest stanąć po stronie mieszkańców a nie zbijanie kapitału politycznego. A ci z radością topią teraz wójta, kosztem dzieci. Ekspertyza mówi ze opuścić budynek a remont awykonalny, PINB potwierdza to i nakłada sprawie formalny bieg a radni każą remontować wbrew decyzji, zostawić dzieci i to wójt ma się zastanawiać jak zrobić ten remont – nie oni. BTW PINB wmieszał jeden radny, ten co był za kontenerami, składał podpisy a potem zagłosował tak jak mu groźne oko Witolda kazało. I 50% teraz knucia radnych to jak wykiwać PINB, jak zrobić remont aby to nie był remont – i ch… ze może się dzieciakom dach na głowy zwali, byle do wyborów i byle udupić wójta.
    Ludzie – wójt jest słaby ale ta rada to jest totalna porażka, banda lokalnych cwaniaków, magnatów średnio z ledwo zrobioną maturą (lub nie plus parę wyjątków które niczym nie odbiegają rozgarnięciem). Ciekawe czy gdyby któryś z nich był powiązany z biznesem domów modułowych to tak byliby przeciwni. A tu najbardziej boli że w razie czego zarobi ktoś obcy, z Wrocławia, a nie szwagier, kolega, znajomy. Ale remont dachu, budynku to już…się ktoś znajdzie nie? 🙂 Przestańcie być za wójtem, za radnymi – bądźcie za sobą. Ta cała ekipa jest warta funta kłaków zwłaszcza że niektórzy radni pierdzieli w gminne stołki jak jeszcze dach przedszkola nie był zbutwiały. A teraz larum!

    Odpowiedz
    • 15 grudnia 2017 at 10:46
      Link

      cóż dodać , samo sedno. Po otrzymaniu ekspertyzy wójt podobno ze dwa miesiące kombinował jak zrobić remont bez pozwolenia ale jak nie znaleźli projektantów co by się pod tym podpisali zaczęli kombinować z tym kontenerowym. Jak już mieli wizję to Wójt powiadomił radnych że tak i tak i ma plan na kontenery. I Państwo Radni się zagotowali. A ten z tytułami naukowymi poleciał do PINB-u.
      Efekt jest taki że radni żyją w przeświadczeniu takim w jakim był wójt jeszcze na początku sierpnia że da się bez pozwolenia. I tyle.

      Odpowiedz
      • 15 grudnia 2017 at 12:53
        Link

        szanowni wielbiciele fryzjera skracajcie teksty bo długie pikowane na watolinie 😉 juz wyszły z mody 😉 w podobnym tonie coraz to dłuzsze wywody wójta na stronie Gmina Jabłonna ZAMAIAST WYBIELANIA POGRĄŻAJĄ BIEDAKA CORAZ GŁĘBIEJ

        Odpowiedz
      • 16 grudnia 2017 at 06:06
        Link

        Pytanie jak gmina (radni) mieli wydać publiczne pieniądze bez możliwości dysponowania gruntem (który należy obecnie do kościoła)? Wójt już od października mówił, że już za chwilkę (lada dzień) będzie dysponował gruntem. Mijały miesiące i nie miał. Czy namawiał do bezprawia? To jest do wydania publicznych pieniędzy bez dysponowania gruntem? Teraz mamy grudzień i nadal nie ma dyspozycji. Czy ktoś tu jest poważny? Szanowni państwo zastanówcie się w jakim świetle wójt stawia radę? Nadal nie dysponując gruntem, chcial wydać nasze pieniądze na inwestycje ok. 4,5 miliona złotych? Czy ktoś z państwa wybudowałby dom na nie swojej działce? Tak wiec zaprzestańcie polemiki, bo jest bezzasadna. A sprawę należy traktować jako farsa.

        Odpowiedz
  • 15 grudnia 2017 at 13:52
    Link

    Erystyka – sztuka prowadzenia sporów. Wikipedia wskazuje 32 metody, ty sięgasz jak i reszta trolii (pewnie większość nicków to ty) po ostateczną, wręcz rozpaczliwą próbę wygrania dyskusji – ad personam: „Widząc, że przeciwnik jest mocniejszy, atakować go osobiście, obrażać lub w jakikolwiek sposób porzucać prawdziwy przedmiot sporu”. Aż tak przytłaczające są moje argumenty dotyczące przedszkola że lepiej aby skracać wypowiedzi, nie podawać faktów a ze mnie zrobić „wielbiciela fryzjera”? Postaraj się bardziej albo zamilcz.

    Odpowiedz
    • 15 grudnia 2017 at 15:42
      Link

      ocho,,,,zadziałalo i perystaltyka z wytzrszczem oczu sie ruszyła…………..

      Odpowiedz
  • 19 grudnia 2017 at 21:35
    Link

    No niestety urząd nie jest przygotowany do wyprowadzenia dzieci z przedszkola, przez siedem miesięcy majaczył o kontenerach na Piusa, a kuria (jak powiedziano na dzisiejszym spotkaniu) nie wyraziła zgody. Dziwne bo wójt na sesji mówił że to kwestia chwili. No i mamy tą chwilę. Zmarnowane 7 miesięcy, a dzisiaj wójt na pytanie gdzie zostaną rozlokowane dzieci nie miał żadnej odpowiedzi. Gadaliśmy na radnych ale urząd pokazał, że zmarnował swój czas i pokazał „odpowiedzialność”. a raczej jej brak.

    Odpowiedz