Chciała zaoszczędzić 50 zł na śrubokrętach

Policjanci z Jabłonny zatrzymali 60-letnią mieszkankę Legionowa podejrzaną o oszustwo. Kobieta wybrała się do marketu, aby kupić zestaw śrubokrętów. W sklepie zamieniła metki z kodem kreskowym od towaru tańszego na droższy. Kobieta zaoszczędziłaby na tym 50 złotych. Została jednak zatrzymana.

Mieszkanka Legionowa udała się na zakupy do jednego z marketów w Jabłonnie. Znalazła interesujący ją artykuł – zestaw śrubokrętów. Do wyboru miała zestaw narzędzi za 29.99 zł lub 79,99 zł.  Kobieta postanowiła zaoszczędzić. Z zestawu tańszego przełożyła metkę z kodem kreskowym na zestaw droższy.  W ten sposób w kieszeni zostałoby jej 50 złotych. Zachowanie klientki uwiecznione na monitoringu zauważył pracownik ochrony, który wezwał policyjny patrol.

– Za oszustwo mniejszej wagi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat – mówi Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP w Legionowie.

Śledczy z Jabłonny przedstawili już 60-latce zarzut oszustwa. Kobieta przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze grzywny w wysokości 400 zł.

Jabłonna Dla Mieszkańców