Chcą budowy nowego przedszkola w Chotomowie!

Dziś przed Przedszkolem Gminnym w Chotomowie odbyła się akcja informacyjna zorganizowana przez grupę mieszkańców gm. Jabłonna. Postanowili oni porozmawiać z rodzicami i opiekunami przedszkolaków na temat potrzeby budowy nowego przedszkola w Chotomowie. Na Mikołajki nie zabrakło słodkości dla dzieci.

Osoby, które tuż po godz. 15.00 udały się do chotomowskiego przedszkola, nie kryły zdziwienia, kiedy w pobliżu zobaczyły… ekipę budowlaną. Okazało się, że była to grupa mieszkańców, która chce, żeby wójt i radni powrócili do tematu budowy nowego przedszkola w Chotomowie.

dsc_0627-kopia

Na zdjęciu: Magdalena Borowik, Jakub Janik i Piotr Trzaskoma

Na początku listopada w taki sposób pisaliśmy o zapotrzebowaniu Przedszkola Gminnego w Chotomowie na 2017 rok: „W najgorszym stanie jest Przedszkole Gminne w Chotomowie, gdzie według rzeczoznawców nie warto inwestować zbyt dużych pieniędzy w generalny remont, ponieważ naprawy wymaga praktycznie wszystko. Dlatego też dyrekcja liczy na zlecenie przez Urząd Gminy wykonania przynajmniej projektu nowego przedszkola. Co więcej, już w tym roku należało wybudować nowe zadaszenie nad głównym wejście do budynku – obecne opuszcza się i zagraża bezpieczeństwu dzieci i dorosłych. Przydałaby się również wymiana podłogi w kuchni, tapet w głównym korytarzu oraz położenie bezpiecznej nawierzchni na kolejnej części placu zabaw”.

Grupa społeczników wskazuje, że nie tylko Jabłonna, ale również Chotomów potrzebuje nowej placówki przedszkolnej. Według niech plac, na którym znajduje się przedszkole ma potencjał i można na nim wybudować nowy obiekt, nie zamykając na czas inwestycji obecnie funkcjonującego. Mieszkańcy podkreślają, że gmina będzie w stanie zrealizować tę inwestycję, jeśli już teraz zacznie szukać sposobów jej finansowania.

dsc_0696-kopia

Dzieciom smakowały cukierki

Z dzisiejszej wizyty grupy mieszkańców ucieszyły się również dzieci. Kiedy rodzice mogli porozmawiać na temat ewentualnej budowy nowego przedszkola, maluchy były częstowane cukierkami.

– Zostaliśmy bardzo pozytywnie odebrani przez mieszkańców, których dzieci i wnuki chodzą do tego przedszkola. Także oni widzą potrzebę budowy nowego obiektu w Chotomowie – i ze względu na liczbę miejsc dla dzieci i z powodu stanu obecnego budynku. Cieszy nas, że wiele osób zadeklarowało, że będzie starało się uczestniczyć w sesjach Rady Gminy i interesować się tym tematem. Naszym celem jest aktywizacja lokalnej społeczności. Mam nadzieję, że to w przyszłości przyczyni się do większej presji na radnych i wójta, co skłoni ich do konkretnych działań – mówi Jakub Janik, przedstawiciel grupy mieszkańców.

Jest to już kolejna akcja informacyjna zorganizowana przez mieszkańców naszej gminy. W październiku rozmawiali oni z sąsiadami z Jabłonny o zakupie nieruchomości przy ul Zegrzyńskiej 1. Można o tym przeczytać TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców