Burza przeszła przez Jabłonnę. Fałszywy alarm w hali sportowej

Sobotnia burza nie przyniosła na terenie gm. Jabłonna większych szkód. Strażacy zostali zadysponowani tylko do trzech interwencji.

Najpierw – o godz. 17.50 – przyjęto zgłoszenie dotyczącego powalonego drzewa na ul. Leśnej w Chotomowie. Na miejsce wysłano dwa zastępy OSP Chotomów. Druhowie pocięli i usunęli drzewo z jezdni. Przez ponad godzinę droga była zablokowana.

W tym samym czasie do straży pożarnej wpłynęła wiadomość o pożarze hali sportowej na ul. Szkolnej w Jabłonnie. Gdy wozy strażackie z Legionowa kierowały się do Jabłonny, pojawiła się informacja, że był to fałszywy alarm. Zawrócono zatem strażaków do koszar. Jak okazuje się, czujki w tego typu obiektach są bardzo delikatne i zdarza się, że alarm jest w stanie załączyć się z powodu – na przykład – dymu papierosowego bądź dymu pochodzącego z kuchni.

Kwadrans przed godz. 19.00 na ul. Kwiatową w Janówku Drugim zadysponowano druhów z OSP Janówek. Podczas burzy piorun uderzył w drzewo, które po chwili zapaliło się. Z racji, że ogień rozwijał się na wysokości ok. 5 metrów, strażacy musieli pociąć drzewo, aby dostać się do ognia i ugasić go. Akcja trwała 1 godz. 23 minuty.

Jabłonna Dla Mieszkańców