Nie budują parkingów, bo nie ma terenów

W kadencji wójta Chodorskiego jednym z najbardziej niedoinwestowanych obszarów na terenie gm. Jabłonna są osiedla znajdujące się za obwodnicą. Mimo że gmina posiada 253 ogólnodostępne miejsca parkingowe, jak dotąd nie wybudowała w tej części Jabłonny ani jednego parkingu. Co więcej, na osiedlach ciągle przybywa nowych mieszkańców.

Sprawdziliśmy, czy w Jabłonnie kierowcy nie mają problemów z parkowaniem swoich aut. Jak okazuje się, na terenie naszej gminy funkcjonuje 253 ogólnodostępnych miejsc parkingowych, 11 miejsc dla osób niepełnosprawnych oraz 4 miejsca dla autobusów szkolnych. A jak jest w samej Jabłonnie? Zdecydowana większość z znajduje się właśnie w stolicy naszej gminy – aż 187 miejsc parkingowych i 9 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Kierowcy mogą więc zaparkować przy Urzędzie Gminy, na Skwerze Armii Krajowej, przy przedszkolu „Bajkowy Dom”, Domu Ogrodnika, Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej, przed przychodnią zdrowia czy na ul. Złotej Renety.

– Nie zlokalizowano natomiast żadnych miejsc parkingowych przy osiedlach Leśna oraz Bukowy Dworek, ponieważ nie ma tam wolnych terenów pod parkingi – tłumaczy Michał Smoliński z Urzędu Gminy.

Problemów z parkowaniem nie mają jedynie mieszkańcy Przylesia. Trzeba jednak zaznaczyć, że parkingi znajdujące się przy ul. Akademijnej nie są własnością gminy, natomiast miejsca parkingowe usytuowane wzdłuż ul. Przylesie, które znajdują się na gruncie w użytkowaniu wieczystym gminy, zostały wybudowane przez SMLW.

W ostatnich latach gmina budowała parkingi jedynie w Chotomowie – 10 miejsc powstało przy myjni samochodowej tuż przy ul. Kościelnej oraz 8 przy ośrodku zdrowia. Obecnie na terenie Chotomowa funkcjonuje 69 ogólnodostępnych miejsc parkingowych, 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz 2 miejsca dla autobusów szkolnych.

Jabłonna Dla Mieszkańców