Budują halę sportową w Chotomowie

Trwa budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Chotomowie. Początkowo urzędnicy nie doszacowali inwestycji na kwotę ponad 9.000.000 zł, jednak były to złe dobrego początki. Obecnie praca aż wre. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych przez Gminę Jabłonna.

Tuż za chotomowską podstawówką powstaje nowa hala sportowa. O realizacji tej inwestycji mówiło się już od dawna. Jeszcze jesienią ub.r. wójt Jarosław Chodorski zapowiadał, że hala zostanie wykonana do grudnia 2019 roku. Okazuje się jednak, że z powodu formalności ten termin został przesunięty. Urzędnicy bowiem nie doszacowali kosztów inwestycji, a najtańszy oferent zaproponował cenę wyższą o 9.696.000 zł niż planowano i w związku z tym urząd unieważnił przetarg.

Gmina ogłosiła kolejne postępowanie i tym razem postanowiła przeznaczyć na budowę hali nie 9.000.000 zł, a 19.000.000 zł. W związku ze znaczącym podniesieniem finansowania, urząd nie miał problemu ze znalezieniem wykonawcy i ostatecznie podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego S.A z Jędrzejowa. Zgodnie z umową cała budowa będzie kosztować 17.750.000 zł.

A co zostanie wykonane za powyższą kwotę? W części sportowej powstaje jednokondygnacyjny budynek, natomiast trzykondygnacyjna część towarzysząca ma składać się ze stołówki, biblioteki oraz pomieszczeń technicznych. Wraz z halą sportową budowany jest łącznik, dzięki któremu uczniowie będą mogli przejść ze szkoły do powstającego obiektu. Realizacja inwestycji planowana jest na lipiec 2020 roku.

Zdjęcia: Urząd Gminy Jabłonna