Budowa łącznika 5KX zakończona, ale droga nadal zamknięta

W ubiegły piątek wykonawca zakończył budowę drogi 5KX, która ma łączyć ulice Leśną i Przylesie w Jabłonnie. Obecnie jednak nie przejadą tamtędy ani pobliscy mieszkańcy ani straż pożarna bądź karetka pogotowia.

Z tygodniowym opóźnieniem zakończyły się prace budowlane przy drodze 5KX. Mimo że od kilku dni nie ma tam już robotników, droga jest zamknięta dla ruchu samochodowego. Od strony ul. Przylesie zamontowano bowiem metalowe siatki, które uniemożliwiają przejazd. Łatwo też zauważyć drewniane, jak i betonowe przeszkody.

Przypomnijmy, łącznik 5KX miał umożliwić dojazd do osiedla pojazdom uprzywilejowanym, ale również rozładować ruch na ul. Leśnej. W ostatnich tygodniach wśród mieszkańców ul. Leśnej pojawiły się pogłoski, że z drogi będą mogły korzystać jedynie pojazdy uprzywilejowane. Urząd unika konkretnej odpowiedzi na ten temat i albo milczy albo przekonuje, że będzie w stanie udzielić informacji dopiero po zatwierdzeniu organizacji ruchu drogowego.

Łącznik, a dokładnie kto nim będzie mógł jeździć, wzbudza emocje także wśród mieszkańców ul. Przylesie. Ci obawiają się, że jeśli drogą 5KX zostanie puszczony normalny ruch, przez ich ulicę będzie przejeżdżać bardzo dużo samochodów. Boją się również, że mieszańcy z ul. Leśnej będą parkowali auta przed ich domami.

– Po naszej ulicy spaceruje dużo dzieci, jeżdżą też rowerzyści. Nie ma u nas chodnika, ani przejść dla pieszych. Niech najpierw ul. Przylesie zostanie przystosowana do tego, aby mogły przez nią przejeżdżać samochody z ul. Leśnej, a dopiero później kierowcy otrzymają zgodę na przejazd. Zależy nam na bezpieczeństwie, a ono nie zostanie zapewnione bez przebudowy naszej ulicy – mówi nam mieszkanka ul. Przylesie.

Nasza czytelniczka nie chce, by mieszkańcy ul. Leśnej parkowali auta na ul. Przylesie. Uważa, że każdy kto kupił mieszkanie na ul. Leśnej, zabezpieczył się i również wykupił miejsce parkingowe. Z kolei na ten krok, według mieszkanki, z reguły nie decydują się osoby, które jedynie wynajmują lokale i z czasem zamierzają wyprowadzić się z terenu naszej gminy.

Jabłonna Dla Mieszkańców