Bracia K. zatrzymani za narkotyki

Areszt i dozór dla dwóch braci K. za posiadanie i udzielanie środków odurzających. W chwili zatrzymania mężczyźni posiadali ponad 6 gram amfetaminy i 16 gram marihuany. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów z zespół ds. nieletnich i patologii dotarła informacja o dwóch braciach, którzy rozprowadzają środki odurzające. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do działania angażując w to również swoich kolegów z jabłonowskiego komisariatu. Wspólnie wykonane czynności operacyjne doprowadziły do zatrzymania Filipa K. i Kamila K.

W mieszkaniu zatrzymanych policjanci ujawnili biały proszek, torebki strunowe z zawartością suszu roślinnego oraz wagę elektroniczną. Przeprowadzone badanie przy użyciu testera narkotykowego potwierdziło, że mają do czynienia z amfetaminą i marihuaną.

Zgromadzony przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 28-latkowi i 17-latkowi zarzutów posiadania i udzielania narkotyków. Na wniosek policjantów prokuratura wobec Kamila K. zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zaś Filip K. decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Braciom grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Źródło: KPP Legionowo