BOŻA WOLA. Starostwo wybuduje brakującą ścieżkę rowerową do stacji PKP

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa drogi powiatowej od skrzyżowania ul. Modlińskiej z Klonową w Bożej Woli (gm. Jabłonna) do zbiegu ul. Nowodworskiej z Dworcową w Górze (gm. Wieliszew). Starostwo powiatowe poinformowało, że złożone oferty są zdecydowanie tańsze niż początkowo zakładano. W ramach inwestycji powstanie m.in. ścieżka rowerowa prowadząca do stacji PKP.

Powiat Legionowski niebawem powinien rozpocząć przebudowę drogi łączącej Bożą Wolę z Górą. W pierwszej połowie sierpnia dokonano otwarcia ofert na wykonanie tej inwestycji. Najatrakcyjniejszą ofertę pod względem finansowym złożyła firma Infrastruktura Bud-59, która chciałaby uzyskać 4.530.329,49 zł za realizację prac. Starostwo z takiej propozycji może być zadowolone, ponieważ jeszcze przed przetargiem zakładało przeznaczyć na tę inwestycję 6.930.000 zł.

Zgodnie z zamówieniem wykonawca będzie musiał pogrubić nawierzchnię jezdni, przebudować i wybudować zjazdy publiczne oraz do indywidualnych posesji, a także rozebrać dotychczasowe chodniki i wybudować nowe. Ponadto wybudowana zostanie ścieżka rowerowa od granicy gmin w Bożej Woli do stacji PKP w Janówku.