Boża Wola najlepsza na Festiwalu Sołectw!

Gmina Jabłonna znowu najlepsza nad Zalewem Zegrzyńskim! Boża Wola zwyciężyła podczas VIII Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, który odbył się w ostatnią sobotę na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Jabłonnie. Potrawy z ryb zdeklasowały konkurencję.

W tym roku gospodarzem VIII Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw była gm. Jabłonna, a reprezentowało nas sołectwo Boża Wola. Ponadto w festiwalu wystartowały również sołectwa: Guzowata (gm. Dąbrówka), Stanisław Drugi (gm. Nieporęt), Stanisławowo gm. Serock), Wólka Somiankowska (gm. Somianka), Góra (gm. Wieliszew) i Cegielnia (gm. Radzymin).

Sołectwa rywalizowały ze sobą w kategoriach: prezentacja stoiska, smaki, kuchnia regionalna i występ sceniczny. Jak okazało się, najlepsza na festiwalu okazała się Boża Wola. Wszyscy byli pod wrażeniem potraw z ryby, które przygotowali mieszkańcy Bożej Woli i Suchocina przy ogromnym wsparciu państwa Kozakiewiczów oraz Domu Weselnego Eden w Suchocinie.

– Hej ho do Bożej Woli, wszystkich Was zapraszamy. Bo tutaj jest wesoło, szanty zaśpiewamy! – niosło się podczas występu artystycznego.

Duży wkład w zwycięstwo Bożej Woli miały również radne Teresa Gałecka i Dorota Świątko. Ponadto bardzo cenna okazała się pomoc urzędniczek przydzielonych do projektu oraz Gośki Andrzejewskiej, dzięki której występ artystyczny stał na wysokim poziomie.

Dzięki zwycięstwu Bożej Woli, w następnym roku gm. Jabłonna po raz kolejny będzie gospodarzem imprezy.

Jabłonna Dla Mieszkańców