Boża Wola: Będzie asfalt, chodnik może

Jeszcze w tym roku rozpocznie się pierwszy etap modernizacji ulicy Dębowej w Bożej Woli. Gmina prosi o wsparcie finansowe firmę Reckitt Benckiser oraz sąsiednie samorządy.

Podczas czwartkowego zebrania sołeckiego w Bożej Woli mieszkańcy dopytywali wójta o tegoroczną przebudowę ul. Dębowej. Obecnie droga jest bardzo zniszczona, codziennie do pobliskiej fabryki dojeżdża nią tysiące kierowców.

– Wiem, że zabezpieczone pieniądze mogą nie wystarczyć na inwestycję, dlatego szukam innych rozwiązań. Spotkałem się już przedstawicielami Wieliszewa, Nowego Dworu Mazowieckiego i Benckisera. Od części mam odpowiedź i deklaracje, od innych jeszcze nie – mówił wójt Jarosław Chodorski.

Jak poinformowała radna Teresa Gałecka, na przebudowę ulicy zaplanowano w budżecie gminy 180.000 zł. Jeżeli okaże się, że jest to zbyt mała kwota na rozpoczęcie prac, Rada Gminy poszuka brakujących środków i dołoży je na to zadanie.

Co zostanie zrobione w ramach tych pieniędzy? Można spodziewać się położenia nowej nakładki asfaltowej. Jeżeli Reckitt Benckiser – bądź któraś z sąsiednich gmin – zgodzi się dofinansować inwestycję, możliwe, że na odcinku do torów powstanie jeszcze chodnik.

– To jest gigantyczny zakład, który ma kosmiczny obrót. Dziwię się, że nie możemy wynegocjować, aby tysiące ludzi mogli dojeżdżać do pracy po dobrej drodze – komentowali mieszkańcy. – Skoro oni zniszczyli drogę, to powinni też wyłożyć pieniądze – kiwali głowami kolejni.

Zwrócono również uwagę na progi zwalniające, które znajdują się na ulicy. – Chcemy, żeby pozostały. Inaczej będzie u nas jak na autostradzie, już teraz dużo samochodów jeździ po 100 km/h, tiry nawet 80 km/h. Są różni szaleńcy – zauważył sołtys Bogdan Szlufarski.

Jabłonna Dla Mieszkańców