Biblioteka idzie w nowoczesność. 50.000 e-booków na smartfony i tablety

Biblioteka w Jabłonnie przystąpiła do mazowieckiego konsorcjum Legimi. W związku z tym od stycznia 2020 można zgłaszać się do gminnej biblioteki po kody dostępu do Legimi i zyskać bezpłatny dostęp do ponad 50000 tytułów na smartfonie, tablecie lub czytniku. 

Jak to działa? czytelnik, który chce czytać e-booki, zgłasza się do swojej biblioteki i otrzymuje jeden z kodów z miesięcznym okresem ważności. Każda pula kodów ważna jest od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca i w tym terminie należy zalogować się i wpisać kod na stronie Legimi.

Czytelnik biblioteki zakłada konto w Legimi na stronie: https://www.legimi.pl/mazowieckie podając kod otrzymany w swojej bibliotece, a następnie wpisuję nazwę użytkownika, adres email i hasło. Na podany email zostanie przesłany przez Legimi mail z linkiem aktywacyjnym, w który należy kliknąć. Od tego momentu może korzystać z usługi przez 30 dni.

Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca czytelnik nie aktywuje pobranego w bibliotece kodu, kod ten wygasa, a kolejny kod będzie musiał ponownie (osobiście) pobrać w bibliotece. Kody ważne są miesiąc, po upływie tego czasu należy pobrać nowy kod.

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie / fot. pixabay