Bezpieczny przedszkolak – spotkania z policjantami

Policjantka z legionowskiej komendy wspólnie z dzielnicowymi z jabłonowskiego komisariatu w ostatnim czasie odwiedziła przedszkolaków w Jabłonnie i Chotomowie. Funkcjonariusze opowiedzieli maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu i przedszkolu. Dzieci przypomniały sobie jak się zachować w przypadku kontaktu z osobą obcą oraz pod jaki numer telefonu zadzwonić kiedy potrzebna jest pomoc. Podczas spotkania dzieci poznały też tajniki codziennej służby policjantów.

Kilka dni temu policjantka z legionowskiej komendy wraz z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Jabłonnie odwiedziła przedszkola w Chotomowie i Jabłonnie. Funkcjonariusze przeprowadzili z przedszkolakami pogadanki na temat bezpiecznych zachowań. Omówiono zasadach poruszania się po drodze, wskazano kim jest osoba obca,  jak dzieci powinny się zachowywać, kiedy zostają same w domu i czym nie wolno się bawić. Maluchy nauczyły się telefonów alarmowych oraz umiejętności wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia.

Dzieci bardzo chętnie słuchały opowieści policjantów, zadawały pytania, a najbardziej interesowały ich tajniki pracy funkcjonariuszy. Na zakończenie zajęć każdy otrzymał pamiątkowy odblask bądź zakładkę do książki ufundowane przez Urząd Gminy w Jabłonnie i  Starostwo Powiatowe w Legionowie.

KPP w Legionowie