Nie będzie oświetlenia na Uroczej i Jutrzenki

Na ul. Uroczej i Jutrzenki w Chotomowie w tym roku nie powstanie oświetlenie. Wójt Chodorski wykreślił te inwestycje z budżetu gminy i przeniósł 50.000 złotych na budowę oświetlenia na innej ulicy.

W poprzednim miesiącu wójt Jarosław Chodorski wydał zarządzenie, zgodnie z którym zrezygnował z budowy oświetlenia na ul. Uroczej i Jutrzenki w Chotomowie. Do tej pory na ten cel było zarezerwowane w budżecie 50.000 zł.

– Takie jest właśnie traktowanie poszczególnych okręgów wyborczych. W jednym wbrew woli rady dokłada się pieniędzy na zadanie, a w innym chociaż to jest wpisane do budżetu, to zabiera się te pieniądze. To (oświetlenie ul. Uroczej i Jutrzenki – red.) nie jest budowane dla Modzelewskiego, bo ja mam oświetlenie, asfalt, chodnik i mieszkam w centrum wsi, ale dlaczego ci ludzie cierpią? Bo pan Chodorski ma jakieś fanaberie? Bo dostał wiaderko, łopatkę i bawi się w piaskownicy losem mieszkańców? – pytał podczas kwietniowej sesji Witold Modzelewski, przewodniczący rady.

Niestety wójt Chodorski nie przyszedł na sesję i nie odpowiedział na postawione pytania.

Wójt wytłumaczył jedynie w uzasadnieniu do zarządzenia, że zabranie środków z ul. Uroczej i Jutrzenki spowodowane jest przesunięciem pieniędzy na budowę oświetlenia na innej ulicy na terenie gm. Jabłonna.

Jabłonna Dla Mieszkańców