Będą odśnieżać drogi i chodniki

Urząd Gminy rozstrzygnął w tym tygodniu przetargi na zimowe utrzymanie ulic, chodników i parkingów. W dalszym ciągu nie wiadomo kto będzie odśnieżał drogi gruntowe i ciągi pieszo-jezdne.

Już w poprzednim miesiącu informowaliśmy, że gm. Jabłonna nie przygotowała się do sezonu zimowego i z opóźnieniem ogłosiła przetargi na zimowe utrzymanie dróg, chodników, miejsc postojowych i ciągów pieszo-jezdnych. Z powodu zaniedbania urzędu, po niedawnych opadach śniegu i oblodzeniach na drogach gminnych dochodziło do wielu niebezpiecznych sytuacji. Wicewójt Marcin Michalski radził, żeby zmieniać opony letnie na zimowe.

W poniedziałek, 5 grudnia rozstrzygnięto przetarg na zimowe utrzymanie dróg. O ulice w Chotomowie i Dąbrowie Chotomowskiej zadba STAMEL z Wieliszewa (cena 86.415,21 zł), w Jabłonnie Anetka z Nowego Dworu Mazowieckiego (130.580,37 zł), a we wsiach zachodnich TIP-TOP z Sierpca (58.413,61 zł).

Dzisiaj poznaliśmy firmę, która będzie odpowiedzialna za zimowe utrzymanie chodników i parkingów. Jest nią TIP-TOP, który otrzyma 54.196,33 zł za rejon Jabłonny i 37.600,25 zł za pozostałe wsie.

Nadal nie ma wykonawców na utrzymanie dróg gruntowych i ciągów pieszo-jezdnych na terenie naszej gminy. Urząd unieważnił części przetargu, tłumacząc, że najkorzystniejsze oferty przewyższają wysokość środków finansowych, które gmina może przeznaczyć na zamówienie.

Jabłonna Dla Mieszkańców