Będą konsultacje w sprawie włączenia Jabłonny do Warszawy?

Prawo i Sprawiedliwość powoli wycofuje się z przeforsowania projektu o ustroju miasta stołecznego Warszawy, który zakłada m.in. przyłączenie do stolicy gminy Jabłonna. Wczoraj w Legionowie odbyło się spotkanie samorządowców i mieszkańców, którzy nie popierają powstania metropolii warszawskiej w zaproponowanym kształcie.

Ogólnopolskie media przytaczają wypowiedź Jacka Sasina, posła PiS-u, który wczoraj zapowiedział, że projekt ws. metropolii warszawskiej w najbliższym czasie nie będzie procedowany w parlamencie. Mają odbyć się szerokie konsultacje z samorządami i mieszkańcami, po czym projekt zostanie poprawiony. Jest to pokłosie protestów, które pojawiły się w większości gmin mających wejść w skład metropolii warszawskiej.

W poniedziałek, 6 lutego w Legionowie odbyło się spotkanie samorządowców i mieszkańców z terenu gmin i powiatów, które według projektu Klubu PiS miałyby zostać włączone do Warszawy. Tego samego dnia Rada Warszawy zdecydowała, że 26 marca odbędzie się referendum lokalne, w którym mieszkańcy stolicy wypowiedzą się na temat projektu dotyczącego metropolii warszawskiej.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Miasto Legionowo