Batlic Cup w Estonii. Rochnowski debiutuje w nowej klasie

Mieszkaniec Chotomowa, 15-letni Jakub Rochnowski wziął udział w zawodach motorowodnych Baltic Cup – International Championship of Powerboat Racing, które odbyły się pod koniec lipca w Tallinie. Zawody w Estonii były debiutem tego młodego zawodnika w motorowodnej klasie GT30.

Jakub Rochnowski w zeszłym roku, osiągając po raz piąty Mistrzostwo Polski, postanowił zakończyć swoją karierę w młodzieżowej klasie GT15 i przygotowywać się do startów w kategorii dorosłej. Wybuch pandemii nieco jednak pokrzyżował naszemu zawodnikowi plany, bo nie odbyły się żadne eliminacje narodowe i nie było możliwości trenowania w kraju z udziałem polskich zawodników.

Zakończyły się pełne emocji i fantastycznej rywalizacji zawody Baltic Cup, International Championship of Powerboat…

Opublikowany przez Jakuba Rochnowskiego Niedziela, 26 lipca 2020

Podczas bardzo wietrznej aury panującej nad estońskim jeziorem Harku, zawodnik z Chotomowa jako jedyny reprezentant Polski, zmierzył się z dużo starszymi, doświadczonymi i opływanymi w tej kategorii zawodnikami z Estonii, Litwy oraz Łotwy i w ostatecznym rankingu uplasował się na 5. pozycji.

Klasa GT30 charakteryzuje się silnikiem o dwa razy większej mocy niż ten, na którym Kuba pływał poprzednio, a co za tym idzie dużo większymi prędkościami na wodzie. Podczas wyścigu zawodnik musi wykazać się więc niezwykłą rozwagą, opanowaniem i wypracowaną taktyką. Dla Jakuba Rochnowskiego był to doskonały trening przed Mistrzostwami Europy, które już w połowie sierpnia czekają go w Kupiszkach na Litwie.

Źródło: Magdalena Rochnowska