Banaszek prezesem Polskiego Związku Kolarskiego

Były kolarz, właściciel wielu grup zawodowych, przedsiębiorca i jednocześnie mieszkaniec gm. Jabłonna – Dariusz Banaszek został nowym prezesem Polskiego Związku Kolarskiego. Jak zapewnia, chce przywrócić kolarstwu rolę sportu narodowego. Gratulujemy!

W sobotę, 10 grudnia w Pruszkowie odbyło się sprawozdawczo-wyborcze walne zgromadzenie delegatów Polskiego Związku Kolarskiego. Podczas obrad wybrano nowego prezesa związku i zarząd, który będzie pracował przez następne 4 lata.

Na stanowisko prezesa zgłosiło się czterech kandydatów: D. Banaszek, Andrzej Domin, Andrzej Kita oraz dotychczasowy prezes Wacław Skarul. Tuż przed głosowaniem swoją kandydaturę wycofał A. Kita, z prośbą o oddanie głosów na D. Banaszka. Zwyciężył mieszkaniec gm. Jabłonna, na którego zagłosowało 52 delegatów spośród 82.

– Najwyższa pora, by związek zaczął działać jak dobrze zorganizowana i zarządzana instytucja, gdzie każdy zna swoje miejsce i zadanie. Dobre zarządzanie to docenianie tych, którzy dobrze pracują i pożegnanie tych, którzy nic dobrego nie wnoszą i nas kompromitują. Pora na profesjonalizm! – powiedział w rozmowie z portalem naszosie.pl D. Banaszek. – U nas nie będzie rewolucji, będzie ewolucja. Nie chce sprawiać wrażenia osoby, która obieca wszystko. Ja naprawdę chce realizować ten plan, a może jeszcze więcej. Chcę przywrócić kolarstwu rzeczywistą rolę sportu narodowego! Żeby kolarstwo nie było tylko w naszych sercach – zawodników, kibiców, sympatyków i działaczy, ale dostarczało też emocji wszystkim zainteresowanym sportem! – dodał nowy prezes związku.

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. naszosie.pl