Autobus ostro hamował. Pasażer trafił do szpitala

W ostatni wtorek około godz. 7.00 doszło do groźnego zdarzenia na trasie linii 723. Autobus mocno zahamował, przez co jeden z pasażerów ucierpiał i potrzebował pomocy medycznej. Na miejsce przyjechała karetka, która następnie przetransportowała pasażera do szpitala. O całym zajściu poinformował nas czytelnik.

– W naszej gminie doszło do ostrego hamowania autobusu linii 723 na przystanku Królewska. Wskutek czego ucierpiał mężczyzna, który po opatrzeniu w karetce pogotowia, został zabrany do szpitala. Z wyjaśnień kierowcy wynika, iż musiał ostro hamować przez stojący na przystanku samochód osobowy, który zobaczył w ostatniej chwili – pisze do nas na Facebooku p. Artur.

Auto miało nagle ruszyć, przez co kierowca miał zostać zmuszony do hamowania. Tak sytuację tłumaczył pracownikowi z nadzoru ruchu.

Poprosiliśmy o komentarz ZTM. Jak okazuje się, obrażeń doznała kobieta.

– Według informacji z karty zdarzenia, kierowca musiał gwałtownie zahamować za poprzedzającym pojazdem, wyjeżdżając z przystanku. Jeśli chodzi o ewentualnie roszczenia pasażerki, to powinna je kierować bezpośrednio do operatora obsługującego daną linię, w tym przypadku Miejskich Zakładów Autobusowych – informuje Tomasz Kunert, kierownik działu prasowego w ZTM.

Fot. czytelnik