Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego. Nowy nabytek legionowskiej policji

Komenda Powiatowa Policji w Legionowie wzbogaciła się o nowy furgon APRD, czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego, a dokładnie o samochód MAN TGE 3.180. – Pojazd wyposażony w specjalistyczny sprzęt ułatwi pracę funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego przy zabezpieczaniu miejsc wypadków drogowych i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach – mówi podkom. Justyna Stopińska z KPP Legionowo.

Kilka dni temu nastąpiło przekazanie do legionowskiej jednostki nowego ambulansu drogowego MAN TGE 3 o mocy 180 KM. Pojazd będzie wykorzystywany przez policjantów wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy w zakresie obsługi zdarzeń drogowych. Wpłynie również na zapewnienie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz skróci czas reakcji na zdarzenia.

We wnętrzu będzie można wykonywać podstawowe czynności służbowe, takie jak sporządzanie dokumentacji, sprawdzanie osób, pojazdów.

Na wyposażeniu pojazdu jest m.in. 2- metrowy maszt oświetleniowy, tablicę ostrzegawczą, znaki drogowe, agregat prądotwórczy, zestaw do „pierwszej pomocy” i wiele innych przedmiotów, które znacząco ułatwią pracę policjantom na miejscu zdarzenia.

Sprzęt został zakupiony w ramach projektu „Dostosowanie zasobów sprzętowych służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego do dynamicznego rozwoju sieci TEN-T” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Na realizację tego przedsięwzięcia garnizon stołeczny otrzymał 13 mln zł, dzięki którym możliwy jest zakup nowych narzędzi, w tym samochodów.

Źródło: KPP Legionowo