Akcja Truck & Bus

Wczoraj na terenie powiatu legionowskiego przeprowadzone były działania Truck&Bus, których głównym celem było ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego legionowskiej komendy w czasie prowadzonych działań zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z przewozem pasażerów, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz busami. Podczas prowadzonych działań w ramach akcji Truck & Bus policjanci zwracali uwagę również na: stan techniczny i wyposażenie pojazdów, czas pracy kierowców, sposób przewożenia osób i rzeczy.

Legionowska drogówka w czasie prowadzonych działań na terenie naszego powiatu przeprowadziła łącznie 158 kontroli pojazdów, w tym 49 pojazdów ciężarowych. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. W 12 przypadkach kierowcy utracili dowody rejestracyjne, głównie za zły stan techniczny pojazdów. Ponadto funkcjonariusze nałożyli 35 mandatów, zastosowali 19 pouczeń, natomiast w 1 przypadku wobec uczestnika ruchu drogowego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Źródło: KPP Legionowo