Absurdalna inwestycja. Ze stojaków na 110 rowerów korzysta 1 rowerzysta

Na ten moment włodarze gm. Jabłonna czekali z niecierpliwością. W końcu zauważono rowerzystę, który… skorzystał ze stojaków na rowery w Suchocinie. Przypomnijmy, że stojaki na 110 jednośladów zamontowano wiosną 2019 roku i od tamtej pory cieszyły się one praktycznie zerowym zainteresowaniem. Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 13 tysięcy złotych.

Kilka tygodni przed ubiegłorocznymi wakacjami w Suchocinie powstał parking dla rowerów. Zgodne z zamysłem wójta Jarosława Chodorskiego, mają z niego korzystać dzieci ze wsi zachodnich, które dojeżdżają autobusem szkolnym do Jabłonny i Chotomowa. Okoliczni mieszkańcy przecierali jednak oczy ze zdumienia, kiedy zobaczyli stojaki na 110 jednośladów. Powód? Suchocin jest małą miejscowością i liczba zamontowanych stojaków zdecydowanie przekracza zapotrzebowanie tamtejszych mieszkańców.

W międzyczasie inwestycja, która kosztowała 13.007,25 zł, cieszyła się głównie zainteresowaniem rowerzystów, którzy… fotografowali się na tle stojaków. Materiał o stojakach nakręcili również dziennikarze popularnego programu telewizyjnego „Absurdy drogowe”.

Urzędnicy pełni nadziei

W poprzednim roku zapytaliśmy projektanta tej inwestycji Bogdana Dybka, czy jego zdaniem w Suchocinie kiedykolwiek zaparkuje 110 rowerów. Projektant był pełen nadziei i mówił, że „dziś nie, ale szybko wzrośnie tam ilość rowerów, bo gmina się rozwija”.

Mimo że inwestycja już w ubiegłym roku okazała się klapą, urzędnicy bronili się przed przeniesieniem przynajmniej części stojaków w inne lokalizacje.

– Nie jest planowany demontaż stojaków na rowery w Suchocinie z uwagi na okres trwałości projektu oraz przeznaczenie od września dla dzieci mieszkających na terenie wsi zachodnich dojeżdżających na przystanek i przesiadających się z roweru do autobusu – mówiła jeszcze w 2019 roku Agnieszka Sobczak, sekretarz gminy.

Warto odnotować jednak pewien progres. We wrześniu 2019 roku ze stojaków nie skorzystał żaden rowerzysta, a we wrześniu tego roku już jeden. Oby tak dalej!