731 nie ominie osiedla Przylesie

Udało się! Autobus linii 731 pojedzie nową trasą już w pierwszej połowie grudnia. Protesty mieszkańców doprowadziły do tego, że wójt Chodorski przystosował ulice do przejazdu autobusu przegubowego i ten nie ominie os. Przylesie w Jabłonnie.

W ostatnich miesiącach w Jabłonnie wiele emocji wzbudził temat linii 731. Spółdzielnia Mieszkaniowa  Lokatorsko-Własnościowa wystąpiła kilka miesięcy temu o zamknięcie pętli autobusowej na ul. Akademijnej, z której korzystali mieszkańcy os. Przylesie oraz innych osiedli położonych po drugiej strony obwodnicy. Taki krok spowodowałby ogromne utrudnienia komunikacyjne dla tysięcy mieszkańców.

Na szczęście doszło do porozumienia ze spółdzielnią i gmina do końca roku miała wykonać niezbędne inwestycje drogowe, tak by autobus 731 – bez korzystania ze wspomnianej pętli – mógł przejeżdżać przez os. Przylesie nową trasą. Magistrat wykorzystał ten czas i we wtorek, 24 listopada odbył się przejazd techniczny autobusu 731 ul. Akademijną, Politechniczną, Przylesie, Szkolną, Marmurową i Dębową. Brali w nim udział pracownicy ZTM, wójt oraz radni.

– Autobus linii 731 pojedzie nową trasą już w pierwszej połowie grudnia – informuje Urząd Gminy.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Urząd Gminy