7 zastępów straży walczyło z pożarem domu w Trzcianach

W niedzielny wieczór strażacy wyruszyli na akcję wprost od wigilijnego stołu. Przez blisko 3 godziny 7 zastępów straży walczyło z pożarem domu w Trzcianach. Zniszczeniu i spaleniu uległo poddasze, dach, strop i część ścian budynku. Nocleg dla pogorzelców zapewniła ich rodzina.

W niedzielę, 24 grudnia około godz. 18.35 do legionowskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Granitowej w Trzcianach. Na miejsce zadysponowano: 3 zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki, 2 wozy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie i po jednym z OSP Chotomów i OSP Jabłonna. Na miejscu była również policja, pogotowie ratunkowe i pogotowie energetyczne.

Jak udało się nam ustalić, do pożaru doszło na nieużytkowanym poddaszu. Na szczęście w chwili powstania pożaru w budynku nikt nie przebywał. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody: pierwszy w natarciu do wewnątrz poddasza, zaś drugi w obronie części poddasza nieobjętej pożarem. Równocześnie z natarciem zastosowano wentylację nadciśnieniową, co przyczyniło się do szybkiej lokalizacji pożaru. W trakcie prowadzenia działań gaśniczych prowadzona była ewakuacja mienia ze wszystkich pomieszczeń budynku. Po oddymieniu poddasza usunięto nagromadzone materiały i schłodzono wodą na zewnątrz budynku. Cały budynek sprawdzono kamerą termowizyjną oraz czujnikiem tlenku węgla – urządzenia nie wykazały podwyższonych wartości.

– Dzięki pracy strażaków oraz pomocy sąsiadów, udało się uratować wyposażenie części mieszkalnej – informuje OSP Jabłonna.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Wirtualne Legionowo / KP PSP Legionowo