54-latek znęcał się nad rodziną?

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do żony i córki to środki zapobiegawcze, które zastosował prokurator wobec 54-letniego mężczyzny z terenu gm. Jabłonna. 54-latkowi przedstawiono zarzut znęcania się nad rodziną, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny z Komisariatu Policji w Jabłonnie otrzymał zgłoszenie interwencji domowej. Według informacji, mąż miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją rodziną. Na miejsce zdarzenia udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjne. W rozmowie z pokrzywdzonymi funkcjonariusze potwierdzili przemoc domową, której od roku dopuszczał się 54-latek wobec żony i córki. Mundurowi zakończyli interwencję osadzeniem mieszkańca gminy w policyjnej celi oraz wdrożeniem procedury „Niebieskiej Karty”. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad osobami najbliższymi. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego dozoru policji oraz nakazał opuszczenie lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi i zakazał zbliżania się do nich.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo